لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۳

تولید فصل دوم سریال شهرزاد آغاز شد


پوستر فصل اول سریال شهرزاد
پوستر فصل اول سریال شهرزاد

شورای پروانه نمایش خانگی، فیلمنامه فصل دوم "سریال شهرزاد" را تأیید کرد و به این ترتیب پیش تولید این مجموعه پرطرفدار بصورت رسمی آغاز شد.

"محمد امامی" تهیه کننده "شهرزاد" با ابراز خوشحالی از تأیید فیلمنامه توسط این شورا، از شروع فیلمبرداری سریال در نیمه نخست شهریور ماه خبر داد.

او با اشاره به دقت و وسواس خاصی که "حسن فتحی" کارگردان سریال در نگارش فیلمنامه دارد، مهمترین عامل به تأخیر افتادن فیلمبرداری را اهمیت به کیفیت "شهرزاد" و تلاش برای ارائه محصولی ایده آل عنوان کرد.

در فصل دوم شاهد ادامه روابط عاشقانه میان شهرزاد، فرهاد و قباد خواهیم بود، ماجراهای سریال در دهه های سی و چهل خورشیدی می گذرد و حوادث سیاسی و اجتماعی ایران همچنان بخشی از چهارچوب داستان است.

مصطفی زمانی ترانه علیدوستی، شهاب حسینی
مصطفی زمانی ترانه علیدوستی، شهاب حسینی

غیر از "علی نصیریان" که با توجه به مرگ "بزرگ آقا" در فصل اول از این مجموعه کنار رفت، سایر بازیگران در فصل دوم هم حضور دارند. شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی بازیگران این مثلث عشقی هستند و در نقشهای اصلی سریال به هنرنمایی می پردازند.

این در حالی است که با توجه به اضافه شدن شخصیت های جدیدی به فیلمنامه، چند بازیگر مشهور دیگر هم به این مجموعه ملحق خواهند شد. برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی از "فاطمه معتمدآریا" بعنوان یکی از این هنرمندان نام بردند، ولی این خبر هنوز از سوی تهیه کنندگان تأیید نشده است.

فصل دوم هم در شهرک سینمایی غزالی فیلمبرداری خواهد شد، البته برخی از صحنه ها در خارج از ایران فیلمبرداری می شود و احتمالا عوامل شهرزاد به یکی از کشورهای گرجستان یا ارمنستان سفر می کنند.

فصل نخست سریال شهرزاد با استقبال فراوانی از سوی هنردوستان همراه شد و بیننده های زیادی در ایران و خارج از ایران داشت. این مجموعه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی تولید شد، فروش حیرت انگیزی داشت و موفق ترین محصول شبکه نمایش خانگی ایران محسوب می شود.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت شهرزاد، استفاده گسترده تهیه کنندگان از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرم و تلگرام بود، روشی که تا پیش از این چندان جدی گرفته نمی شد. اطلاع رسانی بازیگران شهرزاد در شبکه های اجتماعی و انتشار عکسها و تصاویر سریال در فضای مجازی به محبوبیت فوق العاده این مجموعه به ویژه در میان جوانان کمک کرد.

موسیقی سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی
موسیقی سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی

موسیقی هم نقش مهمی درموفقیت شهرزاد داشت، دست اندرکاران در اقدامی جسورانه از محسن چاوشی خواننده جوان پاپ برای تولید آهنگ های سریال استفاده کردند. اشعارعاشقانه، موسیقی پراحساس و صدای دلنشین این خواننده جوان، به محبوبیت این مجموعه اضافه کرد.

اما استقبال از شهرزاد فقط محدود به مخاطب عام نبود و علی رغم برخی اشتباهات تاریخی، کمبودها و یا ایرادهای تکنیکی، نویسنده های هنری و منتقدین در مجموع سریال را تحسین کردند.

شهرزاد نامزد دریافت شش جایزه از شانزدهمین مراسم سالیانه حافظ شده، تنها مراسم خصوصی هنری در ایران که هر سال جوایزی را در بخش هایی چون سینما، تلویزیون، تأتر و موسیقی به چهره های برگزیده اهدا می کند.

سریال شهرزاد در بخش های زیر نامزد دریافت جایزه حافظ شد :
شهاب حسینی بهترین بازیگر مرد
علی نصیریان بهترین بازیگر مرد
ترانه علیدوستی بهترین بازیگر زن
حسن فتحی و نغمه ثمینی بهترین فیلمنامه
حسن فتحی بهترین کارگردانی
محمد امامی بهترین مجموعه

چند پیش حسن فتحی کارگردان سریال، پس از موفقیت فصل نخست، از تمایل خود برای ادامه شهرزاد سخن گفت. او با اشاره به آماده بودن طرح اولیه فصلهای بعدی، استقبال مردم از این سریال عاشقانه را دلگرم کننده توصیف کرد. براساس برنامه کنونی، پس از پایان فصل دوم، تولید فصل بعدی آغاز می شود، رویدادهای فصل سوم شهرزاد در دوران انقلاب و دهه های شصت و هفتاد خورشیدی می گذرد.

شهاب حسینی و حسن فتحی
شهاب حسینی و حسن فتحی

حسن فتحی نویسنده و کارگردان سینما، تلویزیون و تأتر است، او از چهره های فعال هنری در ایران است و دستاوردهای ارزنده ای در کارنامه حرفه ای خود دارد.

حسن فتحی از تأتر شروع کرد، بعد به تلویزیون رفت و با فیلم " ازدواج به سبک ایرانی" به جمع کارگردانان سینمای ایران پیوست. از سریال های تلویزیونی او می توان به "مدارصفردرجه" و " میوه ممنوعه" اشاره کرد که از جمله آثار موفق صدا و سیما محسوب می شوند.​

XS
SM
MD
LG