لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

پس لرزه های حمله تروریستی داعش در تهران: تغییر فرماندهان سپاه تهران


محمد رضا یزدی فرمانده سپاه تهران
محمد رضا یزدی فرمانده سپاه تهران

کمتر از یک ماه پس حملات تروریستی مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت الله خمینی، تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران تغییر کردند.

خبرگزاری‌های ایران روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ماه از انتصاب محمدرضا یزدی به عنوان فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ خبر دادند.

آقای یزدی که جانشین محسن کاظمینی شد، در دوران جنگ هشت ساله با عراق فرمانده لشگر عمار یاسر بود و در سالهای اخیر معاونت حقوقی و امور مجلس سپاه را در اختیار داشت.

انتصاب فرمانده جدید سپاه تهران در حالی صورت گرفت که روز شنبه نیز اسماعیل کوثری، نماینده دو دوره مجلس که به تازگی به نیروهای مسلح بازگشته بود، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه شد.

این تغییرات در حالی صورت گرفت که ۱۷ خرداد حملات تروریستی به آرامگاه آیت الله خمینی در جنوب تهران و یک ساختمان مجلس شورای اسلامی در قلب پایتخت صورت گرفت.

این حملات ۱۷ کشته و دهها زخمی به جای گذاشت و داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و از انجام حملات بیشتر خبر داد.

در پی این حملات انتقاداتی به نحوه حفاظت از ورودی‌های مجلس و آرامگاه آیت الله خمینی مطرح شد. سپاه پاسداران مسئولیت حفاظت از اماکن حکومتی و شخصیت‌ها را بر عهده دارد.

هفته گذشته نیز سپاه پاسداران یک مانور آمادگی با حمله تروریستی در فرودگاه مهرآباد تهران انجام داد که موجب ترس و وحشت مسافران حاضر در فرودگاه شد. این مانور همچنین یک کشته به جای گذاشت.

به هر روی محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران روز سه‌شنبه از خدمات محسن کاظمینی تشکر، و برای محمدرضا یزدی در فرماندهی سپاه تهران آرزوی موفقیت کرد.

سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در سال ۱۳۸۷ از ادغام لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله و سپاه استان تهران تشکیل شد. پیش از محسن کاظمینی، حسین همدانی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG