لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

درگیری مسلحانه در سراوان تعدادی کشته و مجروح به جای گذاشت


سپاه پاسداران از درگیری با افراد مسلح در منطقه مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان و کشته و زخمی شدن ۶ تن از افراد این تیم مسلح خبر داد.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه روز جمعه ۶ مهر طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این قرارگاه در پی اطلاع از قصد حمله یک تیم تروریستی به پاسگاه مرزی ایران از داخل خاک پاکستان، در یک کمین به اعضای این تیم حمله کردند. بر اساس این اطلاعیه، چهارنفر از افراد این تیم مسلح در درگیری کشته شده و دو نفر زخمی شدند. سایر اعضای تیم نیز به داخل خاک پاکستان گریختند.

سیستان و بلوچستان و منطقه سراوان در سال های اخیر، بارها شاهد درگیری افراد مسلح با نیروهای سپاه و نیروی انتظامی بوده که منجر به کشته شدن تعدادی از نیروهای دو طرف شده است.

مقام های امنیتی ایران می‌گویند که افراد مسلح در مناطق مرزی پاکستان پناه گرفته و از آن کشور برای انجام عملیات وارد ایران می‌شوند.

این منطقه مسیر تردد قاچاقچیان مواد مخدر و کالا است و از سوی دیگر، گروه‌های مسلحی که خود را مدافع اقلیت قومی و اهل سنت بلوچ معرفی می کنند، در این منطقه فعال هستند.

بسیاری از فعالان سنی سیستان و بلوچستان، محرومیت و مشکلات این استان را ناشی از تبعیض قومی مذهبی مسئولان جمهوری اسلامی می‌دانند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG