لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

مادر دادخواه فرهاد مجدم، جان‌باخته آبان ٩٨، در سانحه رانندگی کشته شد


صدیقه تورانی، مادر فرهاد مجدم از جانباختگان اعتراضات آبان ٩٨ بر سر مزار فرزندش
صدیقه تورانی، مادر فرهاد مجدم از جانباختگان اعتراضات آبان ٩٨ بر سر مزار فرزندش

صدیقه تورانی، مادر فرهاد مجدم از جانباختگان اعتراضات آبان ٩٨ روز شنبه زمانی که برای حضور در دادگاه منوچهر بختیاری از تهران عازم قزوین بود، در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد.

فاطمه حیدری، خواهر جواد حیدری از جانباختگان اعتراضات به کشته شدن مهسا (ژینا) امینی، روز شنبه ۹ اردیبهشت با انتشار توییتی در واکنش به این حادثه نوشت: «از امروز ما داغدار و عزادار مادرمان صدیقه و دادخواه برادرمان فرهاد هستیم.»

مسیح علینژاد، خبرنگار و فعال حقوق بشر، این حادثه را «مشکوک» خوانده و افزوده پدر و مادر وحید دامور، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ٩٨، نیز در این حادثه بوده‌اند و حال مادر وحید وخیم است و با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شده است.

سوران منصورنیا، برادر برهان منصورنیا از جان‌باختگان اعتراضات آبان ٩٨، نیز در توییتی نسبت به خبر درگذشت صدیقه تورانی ابراز تاسف کرد.

فرهاد مجدم در ۲۶ آبان ٩٨ در جریان اعتراضات موسوم به آبان ٩٨ با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به سرش در ملارد کشته شد.

خانم تورانی در گفت‌وگویی با مسیح علینژاد گفته بود پس از چهار روز از کشتن فرزندش مطلع شده بودند و فرهاد تحت فشارهای امنیتی و در مکان مورد نظر حکومت جمهوری اسلامی به خاک سپرده شده بود.

XS
SM
MD
LG