لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۶

سایه ترس از اسیدپاشی روی زنان، بر سر اصفهان


به دنبال انتشار اخباری درباره اسیدپاشی روی صورت ۴ زن و دختر طی چند هفته در اصفهان، گزارش‌ها حاکی از حاکم شدن فضای ترس و وحشت از اسیدپاشی، به ویژه در بین زنان و دختران اصفهانی است.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی که از خیابان‌های اصفهان منتشر کرده است، به نقل از زنان و دختران اصفهانی نوشته که برخی از آنان از ترس مردان اسیدپاش، قید بعضی از کارهای روزمره بیرون از خانه را زده‌اند و در خانه مانده‌اند. تعدادی از زنان اصفهانی به این خبرگزاری گفته‌اند که سعی میکنند شیشه‌های خودروی خود را همیشه بالا نگه دارند اما صدای عبور هر موتورسیکلت، آنها را وحشت‌زده می‌کند.

طی روزهای گذشته اخباری درباره چند اسید‌پاشی روی زنان و دختران اصفهانی منتشر شد. در حالیکه در روزهای اولیه، مقامات امنیتی اظهار نظری نکرده بودند، شایعاتی درباره ارتباط این اسیدپاشی‌ها و حجاب قربانیان منتشر شد.

سرانجام روز شنبه، ۲۶ مهرماه، جانشین رئیس پلیس ایران در جمع خبرنگاران اخبار مربوط به اسیدپاشی به زنان اصفهانی را تایید کرد و گفت که ۴ مورد اسیدپاشی رخ داده و پلیس در شناسایی عوامل آن به سرنخ‌هایی رسیده است. این مقام پلیس ایران، ارتباط بین این اسید‌پاشی‌ها و حجاب قربانیان را رد کرد.

یکی از زنان اصفهانی در به خبرگزاری ایسنا گفته است که اگر شیشه‌های خودروهایمان را هم بالا ببریم معلوم نیست در امان باشیم، بالاخره باید از خودرو پیاده شویم.

آنگونه که گزارش شده است، قربانیان اسیدپاشی همگی هنگامی که پشت فرمان خودرو بوده‌اند مورد حمله گرفته‌اند و از پنجره خودرو به صورت آنها اسید پاشیده شده است.

خوانندگان سایت خبری خبرآنلاین هم نظرات مختلفی را زیر خبر مربوط به اسیدپاشی نوشته‌اند. به اعتقاد بعضی از آنها به دلیل وجود دوربین‌های فراوان در خیابان‌هایی که حملات رخ داده، شناسایی متهم کار سختی برای پلیس نیست.

تعدادی از خوانندگان زن این وبسایت که ساکن اصفهان هستند نیز درباره وحشت خود از رفتن به خیابان نوشته‌اند. یکی دیگر از ساکنان اصفهان هم به ایسنا گفته است که پلیس برای شناسایی متهم اسیدپاشی، در خیابان‌ها ایست بازرسی ایجاد کرده است.

به گفته رئیس پلیس اگاهی استان اصفهان این حمله‌ها توسط یک شخص انجام شده است.

XS
SM
MD
LG