لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۴

مانور در فرودگاه مهرآباد؛ سپاه کشته شدن یک نفر را تایید کرد


مهدی یزدی، مامور حفاظت سپاه که در مانور فرودگاه مهرآباد کشته شد
مهدی یزدی، مامور حفاظت سپاه که در مانور فرودگاه مهرآباد کشته شد

تنها چند روز پس از اینکه سپاه اعلام کرد تیراندازی در فرودگاه مهرآباد بخشی از مانور سپاه پاسداران بوده است، کشته شدن یکی از ماموران سپاه در جریان این مانور تایید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اکبر قندلو، مسئول روابط عمومی فرماندهی حفاظت سپاه روز سه شنبه ۶ تیر اعلام کرد که پاسدار مهدی یزدی از نیروهای حفاظت فرودگاه که در مانور امنیتی اخیر فرودگاه مهرآباد از ناحیه سر مجروح شده بود، کشته شده است.

تیراندازی و فریادهای ماموران در گیت پرواز فرودگاه مهرآباد روز سوم تیر ماه موجب هراس شهروندان و فرار آنها از این بخش فرودگاه شده بود.

در پی انتشار اخبار این تیراندازی یک مقام آگاه به ایسنا گفت که یک مانور در این فرودگاه برای سنجش آمادگی نیروهای حفاظت به طور غافلگیرانه انجام شده است.

ساعاتی بعد، روابط عمومی سپاه حفاظت هواپیمایی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که سپاه حفاظت هواپیمایی به منظور «ارتقای آمادگی‌ها و سنجش توان عملیاتی یگان حفاظت مستقر در فرودگاه مهرآباد» یک رزمایش امنیتی «در شرایط واقعی» برگزار کرد.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه صدای شلیک شنیده شده در فرودگاه ناشی از همین تمرینات بود، انجام رزمایش موفقیت آمیز خوانده شد.

حال مسئول روابط عمومی فرماندهی حفاظت سپاه تایید کرده است که یکی از نیروهای این واحد سپاه در جریان این مانور کشته شده است.

حفاظت از فرودگاه‌ها و ساختمان‌های مهم حکومتی به عهده سپاه پاسداران است. در پی حمله تروریستی به یک ساختمان مجلس شورای اسلامی در ماه گذشته انتقاداتی به نحوه حفاظت از آن ساختمان مطرح شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG