لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

درگیری مسلحانه سپاه پاسداران و جیش‌العدل در منطقه مرزی سراوان


سپاه پاسداران ایران از درگیری با گروهی مسلح که در مرز سروان خبر داد.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این قرارگاه، بامداد سه‌شنبه، حمله یک گروه مسلح به پاسگاهی مرزی در منطقه سراوان را دفع کرده‌اند.

بر اساس اطلاعیه این قرارگاه سپاه پاسداران، مهاجمان که از خاک پاکستان برای حمله به این پاسگاه استفاده کرده بودند، قصد تصرف پاسگاه را داشتند اما در عملیات خود شکست خوردند.

این در حالیست که گروه جیش‌العدل نیز از حمله نیروهایش به یک پاسگاه مرزی ایران در منطقه سراوان در ساعت یک بامداد روز سه شنبه خبر داد.

جیش‌العدل، در بیانیه خود اعلام کرده است که یک خودرو با ۶۰۰ کیلوگرم مواد منفجره را به داخل پاسگاه فرستاده و با کنترل از راه دور، آن را منفجر کرده است. بر اساس این بیانیه، نیروهای این گروه با سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین به این پاسگاه حمله کرده‌اند.

گروه جیش‌العدل بهمن ماه گذشته ۵ مرزبان ایرانی را در نزدیکی مرز ایران و پاکستان ربود و در ازای آزادی آنها خواستار آزادی تعدادی از زندانیان سنی شده بود. ۴ نفر از این مرزبانان، فروردین ماه گذشته آزاد شدند اما جیش‌العدل اعلام کرد که یکی از آنها به نام جمشید دانایی فرد را کشته است.

جیش‌العدل در سال ۱۳۹۲ چند بار با نیروهای نظامی و مرزبانی ایران در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان درگیر شد. در یکی از این درگیری‌های ۱۴ مرزبان نیروی انتظامی در منطقه سراوان کشته شدند و از آن پس، تامین امنیت مناطق مرزی سراوان به قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه واگذار شد.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران، در بیانیه خود اعلام کرد که اطلاعات بیشتر درباره این درگیری مرزی را متعاقبا منتشر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG