لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۲

نزدیک به سه هزار کودک در کرمانشاه از تحصیل در مقطع ابتدایی بازمانده‌اند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

گزارش‌ها حاکی است که بیش از ۲۷۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی در کرمانشاه وجود دارد.

مجید یزدان‌پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه روز یکشنبه ۲۴ آذر ماه گفت که براساس آمارها استان کرمانشاه در حال حاضر ۲۷۵۷ کودک بازمانده از تحصیل در گروه سنی شش تا یازده سال دارد.

پیشتر مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شناسایی بیش از ۱۴۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سال جاری خبر داده بود.

از سوی دیگر آمار رسمی حاکی است که بیش از ۴۹ هزار کودک بی‌شناسنامه در ایران وجود دارد که کودکان بدون شناسنامه از حقوق اولیه یک کودک در ایران، از جمله حق تحصیل و درمان، محروم می‌شوند.

فقر مالی و ناتوانی در تامین امکانات اولیه تحصیل، اشتغال کودکان برای تامین مخارج زندگی، دوری مدرسه و عدم امکان پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، واقع شدن در مناطق دور افتاده، نبود سرویس مدرسه همچنین ازدواج زودهنگام دختران و بدسرپرستی کودکان از جمله عوامل موثر در جاماندن دانش آموزان از تحصیل است.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات کردن اوضاع در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG