لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۶

مقام‌های عربستان سعودی ایران را به صدور دستور حمله به لوله‌های انتقال نفت متهم کردند


دو مقام عربستان سعودی گفته‌اند حوثی‌ها «ابزاری» در دست جمهوری اسلامی هستند و ایران را متهم کردند که دستور حمله به لوله‌های انتقال نفت را در این کشور صادر کرده است.

عادل الجبیر وزیر مشاور در امورخارجه عربستان سعودی، در توئیتی نوشت حوثی‌ها «هر روز بیش از پیش اعلام می‌‌کنند که دستورهای ایران را اجرا و مردم یمن را قربانی‌ می‌کنند.»

عادل الجبیر در توئیت دیگری هم نوشت حوثی‌ها «بخش لاینفک سپاه پاسداران ایران هستند و دستورهای آنان را اجرا می‌کنند، هدف گرفتن تاسیسات عربستان هم تاکیدی بر این مسئله است.»

هم‌زمان خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، هم در صفحه توییتر خود نوشت که «حمله تروریستی» حوثی‌ها به تاسیسات عربستان سعودی ثابت می‌کند که این گروه «چیزی جز ابزاری در دست ایران و پروژه توسعه‌طلبی این کشور» نیستند.

روز سه‌شنبه اعلام شده بود که هفت پهپاد متعلق به حوثی‌ها، اقدام به منفجر کردن لوله‌های انتقال نفت در عربستان سعودی کرده‌اند.

حوثی‌ها از جمله گروه‌های مورد حمایت ایران هستند.

پیشتر محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی انقلابی یمن، به‌ بی‌بی‌سی گفته بود ایران نقشی در این حمله نداشته و این گروه برای «دفاع از خود» اقدام به حمله علیه تاسیسات عربستان سعودی کرده است.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG