لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ بازی باشگاهی ایران و عربستان را تغییر داد


دیدار الشباب عربستان و نفت تهران از آخرین دیدارهای دو تیم بود که تیم ایرانی دو بر یک پیروز شد.
دیدار الشباب عربستان و نفت تهران از آخرین دیدارهای دو تیم بود که تیم ایرانی دو بر یک پیروز شد.

کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ مسابقات باشگاهی بین ایران و عربستان سعودی را تغییر داد.

در پی درخواست عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای برگزاری مسابقات باشگاه های این دو کشور با باشگاه های ایرانی در کشوری دیگر، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ بازی های باشگاههای ایرانی و عربستانی را در لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۱۶ عقب انداخت.

وبسایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است که تغییر تاریخ و دیرتر برگزار کردن مسابقات به منظور فرصت بیشتر به ای اف سی برای ارزیابی وضعیت امنیت و ایمنی برگزاری در ایران و عربستان است.

بر اساس این تصمیم مسابقاتی که قرار بود در هفته های اول و دوم (اوایل و اواسط اسفند) برگزار شود به هفته های پنجم و ششم موکول شد.

کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا، روز ۲۵ اسفند را به عنوان روزی که ارزیابی برگزاری امنیت مسابقات تکمیل خواهد شد، تعیین کرده و اعلام کرده است که اگر تا آن زمان وضعیت مسابقات عادی نشده باشد، تمام مسابقات بین تیم های ایران و عربستان تا پایان رقابت ها در زمین بی طرف برگزار می شود.

این کمیته تغییری در برنامه مسابقات تیم های اماراتی با باشگاه های ایرانی نداده است.

از جمله بازیهایی که تغییر خواهد کرد، دیدار ذوب آهن با النصر عربستان از گروه دو لیگ آسیا خواهد بود. همچنین زمان دیدار تراکتور سازی تبریز با الهلال عربستان تغییر می کند.

در جلسه ای که کمیته مسابقات ای اف سی برای بررسی درخواست فدراسیون فوتبال عربستان و اتحادیه فوتبال امارات متحده عربی برای تغییر دیدارهای ملی و باشگاهی این کشورها با تیم های ایرانی تشکیل داد، فدراسیون فوتبال ایران از ای اف سی خواست که اجازه ندهد فوتبال در سیاست مداخله کند. نماینده ایران اعلام کرد که ایران، یکی از امن ترین کشورهای منطقه است.

عربستان و امارات دلیل خواست خود برای تغییر محل برگزاری مسابقات را تضمین امنیت تیم ها و کاروان همراه آنها اعلام کرده بودند. از همین رو، نماینده فدراسیون فوتبال در این جلسه اعلام کرد که ایران در مورد تضمین ایمنی و امنیت تمام تیم های ملی و باشگاهی که در رقابت های مختلف بین المللی شرکت می کنند، متعهد است.

درخواست امارات و عربستان سعودی برای تغییر مکان بازی با تیم های ایرانی به کشوری دیگر، پس حمله معترضان به اعدام شیخ نمر به کنسولگری عربستان سعودی در مشهد و سفارت این کشور در تهران صورت گرفت.

عربستان در پی این حادثه روابط خود را با ایران قطع کرد.

XS
SM
MD
LG