لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۴

ایران می‌خواهد تا پایان سال «دو ماهواره» به فضا پرتاب کند


آرشیو
آرشیو

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی می‌گوید که ایران قصد دارد تا سه ماه آینده دست‌کم دو ماهواره‌ را به فضا پرتاب کند.

عیسی زارع‌پور روز یکشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفت «این دو ماهواره در حال آماده شدن هستند.»

دولت‌های غربی نگران آن هستند که جمهوری اسلامی از طریق پرتاب‌های ماهواره‌ای ایران فناوری‌هایی را آزمایش کند که مشابه آن در موشک‌های بالستیک که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند، استفاده شود. جمهوری اسلامی می‌گوید قصد ندارد سلاح هسته‌ای تولید کند.

به نوشته ایرنا، زارع‌پور گفت: «یکی از برنامه‌های این وزارتخانه این است که تا پایان سال حداقل دو پرتاپ ماهواره‌ای داشته باشیم که در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.»

در همین حال، رسانه‌های نزدیک به «اصلاح‌طلبان» در ایران روز یکشنبه به نقل از رحیم جهان‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی نوشته‌اند که او گفته است که «زارع پور الان وزیر چیست؟ وزیر فیلترنت و قطع ارتباطات!؟»

جهان‌آبادی گفته است «وقتی سرعت اینترنت حداقلی و اکثر شبکه‌های اجتماعی فیلتر و تصمیم قطع و‌ وصل اینترنت و فیلترینگ هم با وزارت ارتباطات نیست! برادرمون عیسی زارع پور دقیقا الان وزیر چیه؟! وزیر فیلترنت و قطع ارتباطات!؟»

اظهارات زارع‌پور درباره پرتاب ماهواره‌ به فضا در شرایطی است که نارضایتی از جمهوری اسلامی در ایران با کاهش سرعت اینترنت به ویژه در دوران اعتراضات افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG