لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

فعالان حقوق بشر از انداختن پارازیت روی برنامه های ماهواره ای به ایران انتقاد می کنند


فعالان حقوق بشر از انداختن پارازیت روی برنامه های ماهواره ای به ایران انتقاد می کنند
فعالان حقوق بشر از انداختن پارازیت روی برنامه های ماهواره ای به ایران انتقاد می کنند

دو فعال برجسته حقوق بشر در ایران از اتحادیه اروپا و آمریکا خواسته اند علیه شرکت های ماهواره ای اروپایی که برنامه های تلویزیونی دولت ایران را پخش می کنند، اقدامی بعمل آورند.
شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و وکیل حقوق بشر و هادی قائمی مدیر کمپین بین المللی برای حقوق بشر در ایران، این درخواست را در مقاله ای که روز جمعه در نسخه اروپایی وال استریت جورنال منتشر شده است، عنوان کرده اند.
آنها از شرکت های ماهواره ای، یوتلست و آرکیوا، که «برنامه های افترا آمیز» دولت ایران را پخش می کنند، در همین حال به تهران اجازه می دهند روی برنامه هایی که از آمریکا و اروپا به ایران پخش می شود از طریق ماهواره های همین شرکت ها پارازیت بیاندازد، انتقاد می کنند.
عبادی و قائمی یادآور می شوند که شرکت ها برنامه های فارسی بی بی سی و صدای آمریکا را از یک ماهواره معروف برداشته اند و به ماهواره ای که کمتر قابل دسترسی است منتقل کرده اند.
نهاد های بین المللی رادیویی و تلویزیونی، صدای آمریکا، بی بی سی و صدای آلمان، در این هفته «مداخله آگاهانه» در سیگنال های ماهواره ای آنها در کشورهایی مانند ایران را محکوم کردند.
آنها مقامات مسئول را ترغیب کردند علیه کسانی که در سیگنال های ماهواره در زمین اختلال بوجود می آورند اقدام کنند، و درخواست کردند این موضوع در اجلاس آینده اتحادیه بین المللی ارتباطات – آی تی یو – در ژنو مطرح شود.
تهران برنامه های صدای آمریکا، بی بی سی فارسی و صدای آلمان را که به ایران پخش می شود غیر قانونی می بیند.
یوتلست و آرکیوا به پیشنهاد های صدای آمریکا برای اظهار نظر پاسخ ندادند. یوتلست ماه پیش از تنظیم کنندگان بین المللی و اروپایی مقررات ماهواره های مخابراتی درخواست کرد به انداختن پارازیت روی ماهواره های آن در ایران پایان دهند.

XS
SM
MD
LG