لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۰

عذرخواهی سردار آزمون برای حمایت از اعتراضات: کار من عجولانه و اشتباه بود


سردار آزمون متن جدید را روی اینستاگرام خود منتشر کرد.
سردار آزمون متن جدید را روی اینستاگرام خود منتشر کرد.

سردار آزمون، مهاجم بایرن‌لورکوزن و تیم ملی فوتبال ایران تنها دو روز بعد از حمایت از اعتراضات سراسری، در یک متن جدید ضمن عذرخواهی از بازیکنان تیم ملی، انتشار استوری حمایتی از اعتراضات را «کار عجولانه» و اقدامی «اشتباه» دانست.

آزمون روز چهارشنبه ۶ مهر ، در استوری اینستاگرام خود تاکید کرد که بابت «گذاشتن یا برداشتن» استوری حمایتی‌اش از اعتراضات «هیچ فشاری» از سوی هیچ کسی اعمال نشده و تصمیم شخصی‌اش بود.

آزمون در استوری قبلی خود در حمایت از اعتراضات گفت بود که «از تیم ملی خط بخورم هم سکوت نخواهم کرد.»

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه و یک روز بعد از تساوی ایران با سنگال، ضمن ابراز «شرمندگی»، خود را مقصر برهم‌زدن «نظم و آرامش تیم» دانست و از اعضای تیم ملی و کادرفنی عذرخواهی کرد.

آزمون حاشیه‌های گزارش شده از اردوی تیم ملی در اتریش را «تخیلی» دانست و تاکید کرد که «هیچ اختلاف و دودستگی» در تیم ملی وجود ندارد.

دقایقی پس از انتشار این استوری، آزمون در پست دیگری، ضمن انتشار عکسی از تیم والیبال زنان «سریک» که مالکیت آن را برعهده دارد، از تاثر خود بابت کشته شدن مهسا امینی نوشت و اظهار امیدواری کرد که زنان ایران از آسیب مصون بمانند.

حق زنان‌مون این نیست؛ بی‌شرف

با وجود عذرخواهی سردار آزمون، او در یک استوری دیگر در اینستاگرام با انتشار یک طرح از دختری که با بستن مو‌هاش آماده حضور در اعتراضات می‌شود، نوشته: حق زنان‌مون این نیست و بعد از هشتگ بی‌شرف استفاده کرده است؛ عبارتی که معترضان در روزهای گذشته علیه ماموران سرکوبگر استفاده کرده‌اند.

با وجود تناقض‌ها در استوری سردار آزمون، او وعده داده در یک لایو اینستاگرامی با هوادارانش درباره موضع عذرخواهی‌اش درباره تیم ملی توضیح خواهد داد.

در روزهای اخیر که اعتراضات سراسری در شهرهای ایران گسترش یافته، هنرمندان و ورزشکاران زیادی با انتشار بیانیه یا پست‌های مجازی واکنش نشان دادند.

در این بین سکوت بازیکنان تیم ملی در واکنش به سرکوب معترضان در ایران انتقادات فراوانی را در پی‌داشت.

سردار آزمون یکی از این ملی پوشان بود که در پی انتقادات، با انتشار یک استوری سرکوب معترضان را محکوم و از اعتراضات حمایت کرد. استوری او دقایقی پس از انتشار از صفحه او حذف شد.

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی هم ساعاتی پس از انتشار استوری آزمون، پست مشابهی در حمایت از معترضان منتشر کرد، اما به سرعت پست خود را پاک کرد.

در ۱۲ روز گذشته اعتراضات سراسری در ایران برگزار شده که بسیاری از فعالان مدنی، فرهنگی و ورزشی ایران به آن پیوسته‌اند.

XS
SM
MD
LG