لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

رئیس پیشین صدا و سیما خطاب به حداد عادل: یک «پرستو نما» سراغم آمده بود


پس از انتشار اخباری درباره امنیتی بودن میترا استاد و تکذیب آن از سوی اطلاعات، این بار محمد سرافراز در توئیتی خطاب به رئیس فرهنگستان هنر و ادب فارسی از «پرستو نمایی» با نام اختصاری «م - الف» نام برده که به سراغش آمده بود.

سرافراز در صفحه توئیتر خود خطاب به غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان هنر و ادب فارسی و یکی از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی نوشته است «از آنجاکه یک منصوب شما خواست مثلا عملیات روانی برایم راه بیندازد، بدانید یک «پرستونما» بنام م-ا سراغ من آمده بود ولی سر آن‌ها به سنگ خورد.»

سرافراز در ادامه این توئیت به اخراج شهرزاد میرقلی خانی از صدا و سیما اشاره کرده و نوشته است که «از جناب طائب بپرسید چطور کسی که درباره زندان‌های آمریکاکتاب نوشته و می‌توانست فرصتی برای نظام باشدبا اخراجش به تهدیدی علیه خودشان تبدیل کردند؟»

او در توئیتی دیگر نیز نوشته است که «و بدانید این ماجرا در حال رسیدگی است و تا کی قرار است با نمد تخریب دیگران کلاهی برای خود ساخت؟»

سرافراز در حالی حداد عادل را در این توئیت‌ها خطاب قرار داده که امیر ابراهیم رسولی، رئیس دفتر غلامعلی حدادعادل، در هشتم خردادماه یعنی پس از وقوع قتل میترا استاد، با انتشار عکس سرافراز و شهرزاد میرقلی خانی در صفحه توییتر خود نوشت: «آینه عبرت...! آقای سرافراز باید بیش از پیش خدا را شکر کند، ایضاً میرقلی خان.» رسولی برای این توییت هشتگ نجفی و استاد را انتخاب کرده بود.

​رئیس پیشین صدا و سیما جمهوری اسلامی امروز دوشنبه ۱۳ خرداد در یک توئیت دیگر نوشته است که منظورش از «م - الف» میترا استاد نبوده است.

میترا استاد همسر محمدعلی نجفی در ۷ خرداد در خانه اش با شلیک گلوله کشته شد و محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران و یکی از چهره های اصلاح طلب به قتل همسرش اعتراف کرد.

پس از وقوع این جنایت خبرهایی درباره این که میترا استاد فرستاده نهادهای امنیتی بوده، منتشر شد اما وزارت اطلاعات اعلام کرد که میترا استاد هیچ‌گونه ارتباط و همکاری با وزارت اطلاعات نداشته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG