لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۶

آمریکا وزیر کشور جمهوری اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی و چند فرد دیگر را به خاطر سرکوب مردم ایران تحریم کرد


رحمان فضلی (راست) وزیر کشور ایران و حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از جمله کسانی هستند که در این تحریم قرار گرفته‌اند.
رحمان فضلی (راست) وزیر کشور ایران و حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از جمله کسانی هستند که در این تحریم قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، فرمانده نیروی انتظامی ایران، و چند فرد و نهاد دیگر را به خاطر نقش در نقض جدی حقوق بشر علیه ایرانیان تحریم کرد.

دفتر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اوفک، همچنین هفت نفر دیگر از مقامات ارشد حوزه ضابطان قضایی از جمله حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، و یک فرمانده استانی سپاه پاسداران را به فهرست تحریم ها افزود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین بنیاد تعاون ناجا و مدیر و اعضای هیات امنای آن را به خاطر نقش آن در سرکوب معترضان و اداره بازداشتگاه‌های مخالفان حکومت تحریم کرد. این بنیاد در کنترل نهادهای انتظامی ایران است و در حوزه‌های مختلف انرژی، ساخت و ساز، خدمات، فناوری، و صنعت بانکداری فعالیت دارد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، نیروی انتظامی به دست داشتن در شکنجه و غرق کردن شهروندان افغانستانی که قصد عبور از مرز را داشتند،‌ اشاره شده است.

استیون منوشن،‌ وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، در این باره گفت:‌ «رژیم ایران هرگونه مخالفت ایرانیان، از جمله اعتراضات صلح‌آمیز، را از طریق اذیت و آزار فیزیکی و روحی به شدت سرکوب می‌کند. ایالات متحده به رویه خود در پاسخگو قرار دادن مقامات و نهادهای ایران که مردم خود را سرکوب و اذیت و آزار می‌کنند، ادامه می‌دهد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG