لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۳

وزیر بهداشت ایران: تحریم‌ بانکی مانع خرید آمبولانس از آلمان شد


عکس آرشیوی از آمبولانس های ساخت شرکت بنز در ایران

وزیر بهداشت ایران روز جمعه به خبرگزاری ایسنا گفت به دلیل تحریم‌های بانکی اعمال شده علیه ایران، موفق به پرداخت پول برای وارد کردن آمبولانس‌های مورد نیاز کشور نشدیم.

حسن قاضی‌زاده هاشمی در سخنانی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن اشاره به کمبود و فرسودگی تخت‌های بیمارستانی کشور و تلاش‌های غیرموفق در ترمیم آن، گفت قرار است ۱۷۰۰ دستگاه آمبولانس جدید خریداری شود.

به گفته او، ایران برای خرید ۸۰۰ دستگاه آمبولانس با شرکت خودروسازی بنز آلمان مذاکره کرده است، اما با گذشت بیش از ۷ ماه، به دلیل وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی، هنوز موفق به واردات آنها نشده‌ است.

ایران تحریم‌های اعمال شده از سوی غرب به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای را عامل مهمی در وجود کمبودهای جاری در حوزه بهداشت و درمان می‌داند.

با وجود آن که ایالات متحده می‌گوید در حوزه دارو و بسیازی از تجهیزات پزشکی، ایران را تحت تحریم قرار نداده‌اند، اما اعمال تحریم‌های بانکی همچنان مانع بزرگی برای ایران به منظور پرداخت هزینه‌های واردات در این حوزه بوده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اوایل مرداد ماه ۱۳۹۲ در تصميمی جديد، صادرات صدها قلم از تجهیزات پزشکی و دارويی به ايران را مجاز اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG