لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۸

رسانه‌های محلی: پاکستان پروژه خط لوله انتقال گاز از ایران را بخاطر تحریم آمریکا متوقف کرد


اجرای قرارداد پروژه خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان در دوره احمدی نژاد آغاز شد و در دوره روحانی ادامه یافت.
اجرای قرارداد پروژه خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان در دوره احمدی نژاد آغاز شد و در دوره روحانی ادامه یافت.

رسانه‌های پاکستان گزارش دادند که در پی تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اسلام آباد نمی‌تواند پروژه احداث خط لوله گاز از ایران را پیش ببرد.

در خبرهایی که برخی از رسانه‌های پاکستان از جمله روزنامه «دیلی پاکستان» در روزهای شنبه و یکشنبه منتشر کردند، به نقل از مقام‌های پاکستان نوشتند که این کشور به ایران اعلام کرده‌ است به دلیل تحریم ها امکان ساخت خط لوله دریافت گاز از ایران را ندارد.

همچنین بر اساس این گزارش که روزنامه دیلی پاکستان روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت منتشر کرد، عمران خان، نخست وزیر این کشور در نامه هایی به رهبران آمریکا و اروپا موضع آنها را در قبال پروژه خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان و خرید گاز از ایران جویا شده است.

ایالات متحده در پی خروج از برجام تحریم‌های نفت و گاز علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند و تحریم‌های مضاعفی علیه برخی صنایع، موسسات مالی و اشخاص حقیقی و حقوقی وضع کرد.

وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG