لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۳

تاکید وزارت خزانه داری آمریکا بر اهمیت تحریم ها علیه ایران


تاکید وزارت خزانه داری آمریکا بر اهمیت تحریم ها علیه ایران
تاکید وزارت خزانه داری آمریکا بر اهمیت تحریم ها علیه ایران

یک مقام بلندپایه وزارت خزانه داری آمریکا در این هفته با همتایان خود در ژاپن و کره جنوبی ملاقات می کند. وی قصد دارد آنان را به اجرای تحریم ها علیه ایران تشویق کند و نیز در این باره که آیا به اقدام های بیشتری نیاز است یا نه، گفت و گو کند.

وزارت خزانه داری گفت دیوید کوهن، مسئول دفتر رسیدگی به امور مالی تروریسم، از روز سه شنبه تا جمعه در منطقه خواهد بود و بر اهمیت اجرای قاطع تحریم های موجود تاکید خواهد گذاشت. هدف از تحریم ها این است که از دسترسی ایران به فناوری و موادی که می تواند از آنها برای ساختن تسلیحات اتمی استفاده کند جلوگیری شود.

وزارت خزانه داری گفت کوهن همچنین درباره گام های بیشتر برای هدف گرفتن سپاه پاسداران انقلاب و دیگر گروه هایی که فعالیت های غیر قانونی ایران را تسهیل می کنند، بحث خواهد کرد.

ایران اصرار دارد هدف فعالیت های اتمی آن، از جمله برنامه غنی سازی اورانیوم، تولید انرژی است. با این حال آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی براین گمان هستند که این برنامه پوششی برای تولید تسلیحات است.

رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته است اطلاعات جدیدی دریافت کرده که به ابعاد نظامی احتمالی برنامه اتمی ایران اشاره دارد.

XS
SM
MD
LG