لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۰

گزارش جروسلم پست: آیا رهبر جمهوری اسلامی کمک کرد قاری متجاوز تبرئه شود؟


طوسی از قاریان نزدیک به آیت الله علی خامنه ای است
طوسی از قاریان نزدیک به آیت الله علی خامنه ای است

روزنامه جروسلم پست در گزارشی به ماجرای تبرئه سعید طوسی قاری متهم به تجاوز توسط دادگاه پرداخته است. این روزنامه نوشت: یک عضو مجلس شورای اسلامی روز جمعه در توییترش نوشت افرادی مرتبط با علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، به طور ناشایستی مداخله کردند تا دادگاه را مجبور کنند یک مربی سرشناس تلاوت قرآن که زیر اتهامات متعدد تجاوز به پسربچه ها و کودک آزاری قرار داشت، تبرئه کند.

سعید طوسی، معلم سرشناس قرآن و کارشناس «شورایعالی قرآن»، سه روز پیش از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران تبرئه شد.

وبسایت بی بی سی فارسی نوشت طوسی در گفتگویی با آن رسانه خبر تبرئه خود را تایید و گزارش های حاکی از اعمال نفوذ بیت رهبر جمهوری اسلامی بر نتیجه پرونده اش را رد کرد.

با این وجود، محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در توییتر شخصی اش نوشته است: «از قرائن چنین برمی آید که کودک آزار قرآنی مستظهر به حمایت فرد یا افرادی است که در بیت مقام معظم رهبری نفوذ کرده اند.»

سعید طوسی متهم بود به ده پسر بچه تعرض کرده است. یکی از این قربانیان گفته وقتی دوازده ساله بوده طوسی به او تعرض جنسی کرده بود.

قربانیان هفت سال پیش شکایات خود را ارائه کرده بودند.

بعضی از قربانیان دست به خودکشی زدند. مصاحبه بی بی سی با یکی از قربانیان ادعایی بیش از ۴۰۰ هزار بار بر روی کانال تلگرام دیده شده است.

دولت آمریکا به تازگی آیت الله صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، را تحت تحریم قرار داد.

صدای آمریکا در ماه اکتبر مصاحبه هایی را با شماری از قربانیان سعید طوسی انجام داده بود که قربانیان او در آن ها می گفتند هدف تجاوز جنسی قرار گرفته بودند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG