لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۰

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران قهرمان مسابقات آسیا و اقیانوسیه شد


تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران.آرشیو
تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران.آرشیو

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران روز شنبه یازدهم فروردین با پیروزی بر تیم ملی فیلیپین، قهرمان مسابقات آسیا و اقیانوسیه شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه به مصاف فیلیپین رفت و با نتیجه چهار بر صفر این تیم را شکست داد.

این اولین بار است که تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده است.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران پیش از فینال، تیم‌های امارات متحده عربی، قرقیزستان و هند را شکست داده بودند تا در دومین حضور خود در این مسابقات، عنوان قهرمانی را به دست بیاورند.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران سال گذشته در تایلند به عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کرده بود.

تیم هاکی روی یخ زنان
مدال نقره آسیا را
به دختران ایران تقدیم کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

بر خلاف سایر کشورهای حاضر در این رقابت‌ها، هاکی روی یخ زنان در ایران قدمت زیادی ندارد و تیم ملی زنان کمتر از چهار سال پیش تشکیل شده است.

تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران سال گذشته در شرایطی به عنوان دوم دست یافت که به گزارش ایسنا، به نقل از فاطمه اسماعیلی، ملی‌پوش ایرانی، وزارت ورزش پس از نایب قهرمانی آنان، تنها هزینه رفت و آمد را پرداخت.

کاوه صدقی، رئیس انجمن هاکی روی یخ ایران، در آن هنگام گفته بود که بخشی از هزینه‌ها توسط خود بازیکنان تأمین شد و «ایران مال» نیز پرداخت برخی از هزینه‌ها را بر عهده گرفت.

فقدان حمایت وزارت ورزش از فعالیت برخی رشته‌های ورزشی به ویژه در عرصه ورزش زنان موضوع تازه‌ای در ایران نیست و در گذشته نیز انتقادهایی به این موضوع وارد شده است.

XS
SM
MD
LG