لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۱

همزمان با ورود ناوگروه ایران به بندر آستراخان؛ ایران: مایل به برگزاری رزمایش با روسیه هستیم


یک فرمانده ارشد نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران می گوید رزمایش های دریایی بین ایران و روسیه برای مبادله تجربیات مفید است، و تهران آماده است در صورت دریافت پیشنهاد، در رزمایش شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، ناخدا یکم احمد رضا باقری، فرمانده یک ناو گروه دریایی ایران، شامل کشتی های موشک انداز جوشن و پیکان،که روز چهارشنبه برای دیداری دوستانه وارد بندر آستراخان در جنوب روسیه شد، رزمایش گذشته با نیروی دریایی روسیه را "موفقیت آمیز" نامید و گفت: "در صورت امکان، ما رزمایش ها را دوباره انجام خواهیم داد و تجربه ها را مبادله خواهیم کرد."

فرمانده تیپ شناور روسیه در خزر گفت کشتی های ایرانی برای دومین بار وارد آستراخان شده اند و افزود "یک برنامه فرهنگی برای ملوانان ایرانی آماده شده است، ما بناهای تاریخی را به آنها نشان خواهیم داد و ترتیبی داده ایم که از کرملین، و موزه ها دیدن کنند. همچنین رویدادهای ورزشی از جمله مسابقات والیبال و فوتبال بین تیم های دریایی برگزار خواهد شد."

کشتی های ایرانی تا جمعه شب در بندر آستراخان خواهند ماند. خبرگزاری تاس می گوید این دیدار بر اساس برنامه توسعه و تقویت همکاری بین المللی صورت می گیرد.

ناو گروه دریایی ایرانی از آستراخان برای دیداری دوستانه به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان خواهد رفت.

دیدارهای دوجانبه کشتی های روسیه و ایران از بنادر خزر در دو سال گذشته به طور منظم انجام گرفته است.

XS
SM
MD
LG