لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

حاکمان ایران بر سر واکنش به ویروس مرگبار کرونا با طیفی از شکایات علنی مردم روبرو هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - حاکمان اسلامگرای ایران به خاطر نحوه رسیدگی‌شان به گسترش ویروس مرگبار کرونا با طیفی از شکایات علنی شهروندان ناراضی رو‌به‌رو هستند.

شماری از افرادی که روز دوشنبه از نقاط مختلف ایران با برنامه «روی خط» بخش فارسی صدای آمریکا تماس گرفتند حکومت را متهم کردند که در مبارزه با این ویروس بسیار کند عمل کرده، درباره شیوع آن به افکار عمومی اطلاعات گمراه کننده داده، و از آن علیه کشورهایی که دشمن فرض می کند استفاده کرده است.

مقام های ایران گزارش داده اند که شمار جان باختگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا از ۵۴ در روز یکشنبه به ۶۶ در روز دوشنبه رسید. شمار مبتلایان هم از ۹۷۸ به ۱۵۰۱ جهش کرد. کارشناسان بین المللی حوزه سلامت گفته اند نرخ نسبتا بالای شمار قربانیان کرونا در ایران نشانگر این است که مقام های مسئول همه واقعیت را گزارش نمی دهند.

چند تن از افرادی که تلفنی با برنامه صدای آمریکا تماس گرفتند درباره بازرسی های بهداشتی عمومی اعلام شده توسط جمهوری اسلامی ابراز سردرگمی کردند.

فردی که خودش را ناصر معرفی کرده بود گفت: «می خواهند انتقام تمام اعتراض های خیابانی را از مردم ایران بگیرند.»

عبدالحمید از تهران می‌گوید: «مقام های ایران باید به محض این که متوجه شیوع کرونا در چین شدند عبور و مرور از مرز ایران را کنترل می کردند. اما آنها ترجیح می دهند ما بمیریم تا دیگر نگران پرداخت یارانه ها نباشند.»

تماس‌گیرنده دیگری به نام سیامک از حکومت ایران برای نپذیرفتن پیشنهاد کمک آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرد و گفت: «آمریکا آماده است به ما دارو و خدمات پزشکی مورد نیاز مردم را ارائه دهد. چرا این کمک را قبول نمی کنید و با جان مردم بازی می کنید؟»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG