لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

خبرنگار روزنامه توقیف شده روزان بازداشت شد


صفحه اول روزنامه روزان در روز شنبه ۲۹ آذر ماه، که گفته می‌شود دلیل توقیف آن روزنامه بوده است
صفحه اول روزنامه روزان در روز شنبه ۲۹ آذر ماه، که گفته می‌شود دلیل توقیف آن روزنامه بوده است

در پی توقیف روزنامه روزان با حکم دادستانی تهران در عصر روز دوشنبه، یغما فشخامی خبرنگار سرویس سیاسی آن روزنامه بازداشت و روانه زندان اوین شد.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز پنجشنبه در گزارشی نوشت آقای فشخامی شامگاه چهارشنبه بازداشت شد، اما این خبرگزاری اشاره‌ای به دلیل بازداشت او نکرده است.

برخی توقیف این روزنامه را انتشار مقاله‌ای در روز شنبه ۲۹ آذر ماه مرتبط دانسته‌اند، که در آن مطلبی به مناسبت پنجمین سالروز درگذشت آیت‌الله حسینعلی منتظری، از مراجع بلندپایه منتقد حکومت ایران، منتشر شده بود و عکسی از او نیز در صفحه اول روزنامه به چاپ رسید.

با این حال، در حکم دادستانی که به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران ارسال شده و رونوشت آن نیز به دفتر روزنامه روزان ارسال شده بود، اشاره‌ای به این مقاله نشده بود. مقام‌های دادستانی تهران نیز، هنوز دلیل توقیف این روزنامه را اعلام نکرده‌اند.

شمسی پورمحمدی مدیر مسئول روزنامه روزان، روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی، آنا، با بیان این که در انتشار این مقاله «هیچ عمدی نبوده است،» در باره احتمال ارتباط توقیف روزنامه با چاپ آن مقاله گفت «من این را خیلی تأیید نمی‌کنم که موضوع مربوط به آن شماره باشد.»

روزنامه روزان بهمن ماه سال گذشته، وارد بیستمین سال انتشار خود شد. این روزنامه که تمایل به اصلاح‌طلبی داشته، اما رویه‌ای معتدل را دنبال می‌کرد، در ۱۵ سال نخست فعالیت خود تنها در استان خوزستان به چاپ می‌رسید و در ۵ سال اخیر هم به صورت سراسری منتشر می‌شد.

XS
SM
MD
LG