لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

روحانی: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست


رئیس جمهوری ایران می گوید برای توسعه کشور به یک جامعه قدرتمند نیاز است و چنین جامعه ای مشارکت بیشتر مردم را ایجاب می کند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، حسن روحانی این نظر را عصر چهارشنبه در نخستین همایش سازمان های مردم نهاد، که در تالار بزرگ وزارت کشور برپا شده بود، ابراز داشت و گفت هر قدر مشارکت مردم در زمینه های مختلف تسهیل شود، جامعه توانمندتر خواهد شد.

روحانی به چالش ها و مشکلاتی که وجود دارد، از جمله در حوزه های تامین آب آشامیدنی، صنعتی، کشاورزی و محیط زیست اشاره کرد و گفت برای حل مشکلات دولت به کمک و همفکری نهادهای غیر دولتی و مردم نیاز است.

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد مبارزه با فقر، نابرابری، و آسیب هایی که امروز خانواده و استحکام آنرا تهدید می کند، نیز چنین کمک و همفکری هایی را ایجاب می کند.

حسن روحانی گفت به استثنای برخی حوزه ها مانند امنیت و سیاست خارجی، که دولت باید تصدی آنها را بر عهده داشته باشد، بقیه بخش ها، حتی بهداشت، درمان و آموزش می تواند به تدریج به مردم و بخش های غیر دولتی واگذار شود.

او گفت دولت بر این عقیده است هر کاری بتواند به مردم واگذار شود به نفع جامعه خواهد بود و افزود «حتی اگر امروز مردم بخواهند در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی کار کنند، قادر خواهند بود این کار را دلسوزانه تر انجام دهند.»

XS
SM
MD
LG