لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۹

روحانی: ایران تنها امید همسایگان برای مبارزه با تروریسم است


حسن روحانی در جمع فرماندهان نظامی ایران
حسن روحانی در جمع فرماندهان نظامی ایران

رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه در سخنانی، ضمن دفاع از حضور نظامیان سپاه پاسداران ایران در کشورهای سوریه و عراق، گفت "ایران تنها امید کشورهای همسایه برای مبارزه با تروریسم است."

به گزارش رسانه های ایران، حسن روحانی همزمان با سالروز آغاز جنگ ۸ ساله عراق و ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح گفت "اگر تروریسم در کشورهای دیگر همسایه هم به جولان بپردازند، باز هم تنها امیدشان می‌تواند به ارتش، سپاه و بسیج ایران زمین باشد، و فکر نکنند قدرت‌های بزرگ و قدرت‌های غربی مدافع آنها خواهند بود."

وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح ایران «بزرگ‌ترین نیروی ضدتروریسم» است، خطاب به برخی کشورهایی که به گفته او «امروز به همسایگانشان به ناروا ظلم می‌کنند» گفت "اگر تروریست‌ها بخواهند آنها را از پای درآورند"، در منطقه، تنها نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌تواند "تروریست‌ها را قلع و قمع کند."

اشاره غیر مستقیم رئیس جمهوری ایران احتمالا به عربستان سعودی است، که در یمن علیه شبه نظامیان شیعه حوثی اقدام نظامی کرده است. ایران مخالف حمله نظامی عربستان در یمن است.

در حالی که داعش در عراق و سوریه پیشروی هایی داشته، گزارش هایی از حضور نظامی ایران برای برخورد با آنها داده شده است. تاکنون دهها نیروی نظامی از سپاه پاسداران ایران در عراق و سوریه کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG