لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۹

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: حسن روحانی از مجمع قهر کرده است


جای خالی حسن روحانی در جلسه هفتم آذر مجمع تشخیص مصلحت نظام
جای خالی حسن روحانی در جلسه هفتم آذر مجمع تشخیص مصلحت نظام

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد که حسن روحانی به دلیل اختلاف با اعضای مجمع "قهر" کرده و دیگر در جلسات شرکت نمی‌کند.

محمود محمدی عراقی به خبرگزاری فارس گفت که دلیل شرکت نکردن روحانی در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام اختلاف بر سر "سیاست‌های برنامه ششم توسعه" است: "آقای روحانی معتقد بود که تعیین این سیاست‌ها از وظایف دولت است و نباید مجمع در این مسئله ورود کند اما اکثر اعضای مجمع خواستند که مجمع درباره این سیاست‌ها ورود پیدا کند، لذا آقای روحانی بعد از آن جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکردند."

رئیس ‌جمهوری، رئیس مجلس، رئیس قوه ‌قضاییه و فقهای شورای نگهبان اعضای حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند و ۳۵ عضو حقیقی مجمع نیز از سوی رهبر جمهوری‌اسلامی انتخاب می‌شوند.

پیش از این محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق نیز به دلیل آنچه اختلاف با هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع خوانده می‌شد برای مدت طولانی در جلسات شرکت نمی‌کرد.

هفته گذشته، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درباره دلیل غیبت‌های حسن روحانی توضیح داد که او به دلیل "مشغله کاری" در جلسات مجمع شرکت نمی‌کند با این حال "ارتباط دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام محکم است و هر زمان فرصت برای آقای رئیس جمهور پیش بیاید، در جلسات مجمع حضور خواهد یافت."

با این حال رسانه‌های اصولگرا در ایران چندین بار مدعی وجود اختلاف بین رئیس جمهوری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شده‌اند.

XS
SM
MD
LG