لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۲

دیدار فرماندهان نیروهای مسلح ایران با حسن روحانی


دیدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح - ۲۴ تیر ۱۳۹۳
دیدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با فرماندهان ارشد نیروهای مسلح - ۲۴ تیر ۱۳۹۳

رئیس جمهوری ایران در دیدار با فرماندهان ارشد نیروهای نیروهای مسلح با بیان این که خواست دولت او تنش‌زدایی در منطقه است، گفت این امر با در اختیار داشتن یک نیروی مسلح قوی امکان‌پذیر است.

به گزارش وبسایت رسمی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی در این دیدار که شامگاه سه‌شنبه برگزار شد گفت «خواست دولت یازدهم، صلح و از بین بردن تنش از منطقه است ... صلح و از بین بردن تنش با داشتن یک نیروی مسلح قوی امکان‌پذیر است؛ در حالی که اگر نیروی مسلح قوی نداشته باشید، دیگر صلح معنا پیدا نمی‌کند و ذلت است.»

این سخنان آقای روحانی در حالی مطرح می‌شود که تهران در صحنه بین‌الملل با دو چالش عمده روبروست، یکی برنامه هسته‌ای ایران، که گفتگوهای مقام‌های ارشد آن کشور با قدرت‌های جهانی در جریان است، و دیگری رقابتی که در پی حوادث سوریه، عراق و بحرین، بین ایران و برخی از کشورهای منطقه، بویژه عربستان سعودی، بالا گرفته است.

برخی از کشورهای منطقه، بویژه همسایگان عرب حاشیه خلیج فارس، نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران و همینطور برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرده‌اند. ایران می‌گوید برنامه هسته‌ای آن کشور اهداف صلح‌آمیز داشته و برنامه موشکی و صنایع نظامی آن کشور صرفاً جنبه دفاعی و بازدارنگی دارد.

رئیس جمهوری ایران در ادامه خطاب به فرماندهان نیروهای مسلح گفت «عزت، زمانی محقق می‌شود که مردمی آماده ، ایثارگر و متحد و نیروهای مسلح قوی داشته باشیم؛ آنگاه می‌توانیم با طرف مقابل ، قدرتمندانه حرف بزنیم.»

در این دیدار، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهان نیروی‌های هوایی، دریایی و زمینی ارتش و فرمانده نیروی انتظامی حضور داشتند که هر کدام سخنانی را ایراد کردند.

در گزارش وبسایت ریاست جمهوری اشاره به جزئیات سخنان آنها نشده است، اما تنها از حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نقل شده که از رئیس جمهور به خاطر انجام این دیدار با فرماندهان «قدردانی» کرده است.

از محمدرضا نقدی فرمانده نیروهای بسیج در میان حاضران نامی برده نشده است.

XS
SM
MD
LG