لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۸

شعار علیه روحانی و نزدیکانش در روز قدس؛ «روحانی، بنی صدر پیوندتان مبارک»


در فیلم منتشر شده، معترضان اصولگرا شعارهایی علیه روحانی می دهند.
در فیلم منتشر شده، معترضان اصولگرا شعارهایی علیه روحانی می دهند.

فیلم ها و تصاویر منتشر شده از راهپیمایی روز قدس در تهران نشان می دهد رئیس جمهوری ایران و معاونش و برخی نزدیکان دولت در جمع راهپیمایان با شعارهایی مورد حمله و انتقاد قرار گرفته اند.

در یکی از این فیلم ها که خبرگزاری فارس و برخی دیگر از رسانه های نزدیک به اصولگرایان روی حساب های شبکه مجازی خود منتشر کرده اند، عده ای با شعار «روحانی، بنی صدر پیوندتان مبارک» به سمت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران می روند که محافظان آقای روحانی را به سرعت سوار یک خودروی بی‌ام‌و می کنند.

تازه ترین خبرها و گزارش ها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

سایت های اصولگرایان می گویند آقای روحانی بخاطر شعارها مجبور شده راهپیمایی را زودتر ترک کند. با این حال ایرنا خبرگزاری دولتی عکس هایی از آقای روحانی در چند نقطه از راهپیمایی روز جمعه منتشر کرده است.

عکس های دیگری در خبرگزاری های ایران منتشر شده که به اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی شعارهایی می دهند.

فیلمی نیز روی توئیتر منتشر شد که نشان می دهد اصولگرایان معترض علیه جهانگیری شعار «مرگ بر سازشگر» سر می دهند.

همچنین علی مطهری نیز از سوی برخی اصولگرایان در راهپیمایی مورد حمله قرار گرفت:

یک خبرنگار در تهران بر روی توئیتر خود نوشت درحاشیه حضور علی مطهری در مراسم روزقدس، جماعتی علیه او شعار دادند: مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر منافق.

روحانی، بنی صدر

در حالیکه یک ماه از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری می گذرد و باید او دولت جدید خود را مرداد ماه برای رای اعتماد به مجلس معرفی کند، شعار و فشار علیه دولت او افزایش یافته است.

اما اصلی ترین موضع گیری علیه او، سخنان مستقیم آیت الله خامنه ای بود. آقای خامنه ای در چهار سخنرانی در یک ماه اخیر از دولت و شخص روحانی انتقاد کرد و حتی در یکی از سخنرانی عمومی با بیان اینکه «نباید با بگومگوها و تقسیم کردن مردم، کار بزرگ ملت در انتخابات را خراب و ضایع کرد» فضای دو قطبی را تجربه ای خطرناک دانست و گفت: «در سال ۵۹، رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی، و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود.»

ابوالحسن بنی صدر، تنها رئیس جمهوری ایران است که با رای عدم کفایت مجلس روبرو شد و عزل شد؛ از این رو مقایسه رئیس جمهوری منتخب با آقای بنی صدر و حوادث زمان او از سوی آیت الله خامنه ای بی سابقه بود.

این سخنان آقای خامنه ای با واکنش ضمنی حسن روحانی روبرو شد. رئیس جمهوری ایران در سخنانی به بحث های مشروعیت قدرت در روزهای اخیر پیوست و گفت آیت الله خمینی هم وقتی رای مردم را داشت اعلام رهبری کرد. او گفت نظر و انتخاب مردم را «مبانی ولایت و حکومت» است. این اظهارنظر او با واکنش تند حامیان رهبر روبرو شد.

واکنش ها به شعار علیه رئیس جمهوری منتخب

شعار علیه حسن روحانی در حالیکه هنوز دولت جدید خود را شروع نکرده، بازتاب هایی در فضای مجازی داشت که در زیر برخی از آنها را می بینید:

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG