لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

تصادفات نوروزی در ایران طی شش روز ۲۷۱ کشته بر جای گذاشت


تصادف جاده‌ای - ایرنا (آرشیو)
تصادف جاده‌ای - ایرنا (آرشیو)

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران از کشته‌شدن ۲۷۱ نفر در تصادفات جاده‌ای، از تاریخ ۲۴ اسفند تا بامداد روز اول فروردین، خبر داد.

کمال هادیانفر تعداد مصدومان سوانح رانندگی، در طول شش روز از آغاز طرح نوروزی پلیس، را نیز ۶۱۰۲ نفر اعلام کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، این مقام راهنمایی و رانندگی گفت که در این مدت بیش از ۲۹ هزار فقره تصادف در معابر و جاده‌های کشور روی داده و بیشترین علت وقوع آنها خواب‌آلودگی رانندگان، سرعت و سبقت غیرمجاز، و عدم توجه به جلو بوده است.

پیشتر رئیس پلیس راهور ایران از بکارگیری «بالگرد و پهپادهای پلیس» برای «کنترل ترددها» در شماری از استان‌ها از جمله کرمان و فارس خبر داده بود.

کمال هادیانفر سال گذشته در اظهاراتی، از پایین بودن کیفیت خودروهای ساخت داخلی انتقاد کرده و ورود دولت در حوزه مدیریت ترافیک و تصادفات را مهمترین عامل کاهش تصادفات دانسته بود.

این مقام پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین با اشاره به دخیل بودن ۳۲ دستگاه در موضوع ترافیک و تصادفات کشور، گفته بود: «باید از همین دستگاه‌ها درباره اجرای وظایف‌شان توضیح خواسته شود.» او به نام این ۳۲ نهاد مسئول اشاره‌ای نکرد.

کشته شدن ۱۱۴۶ نفر در سوانح رانندگی سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۱، یکی از بالاترین آمار تلفات نوروزی در سالهای گذشته محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG