لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۱

ماموران امنیتی مادر وحید دامور از کشته‌شدگان آبان ۹۸ را مورد تهدید و آزار قرار دادند


مهناز کریمی، مادر وحید دامور
مهناز کریمی، مادر وحید دامور

مادر وحید دامور، از جان‌باختگان آبان ۹۸، اعلام کرد ماموران امنیتی به خانه‌ آن‌ها آمده، تمامی بنرها و پوسترهای وحید را پایین کشیده و همچنین خانواده را مورد تفتیش بدنی و آزار و اذیت و تهدید قرار دادند.

مهناز کریمی در گفت‌وگوی اینستاگرامی با مسیح علی‌نژاد گفت: «از پشت‌بام خانه همسایه روی پشت‌بام خانه ما رفتند و بنر عکس وحید را کندند. برای حدود یک هفته مامور جلوی خانه ما گذاشته بودند. پسرم سعید به ماموران گفت چرا این جا ایستاده‌اید؟ دو ماموران بودند و روی پسرم اسلحه کشید. به آن‌ها گفتم یک پسرم را کشته‌اید، حالا می‌خواهید یک پسر دیگرم را بکشید؟»

او افزود: «از عکس مرده هم می‌ترسند. امروز سر مزار بچه‌ام برای سالگرد رفته بودیم. ماموران لباس شخصی دور ما جمع شده و از ما فیلمبرداری می‌کردند که ببینند مهمانان ما چه کسانی هستند. من از این‌ها نمی‌ترسم. بچه‌ام را از من گرفتند. وقتی از سر مزار وحید برمی‌گشتیم، توی اتوبان پنج یا شش ماشین جلوی ما را گرفتند و پیاده‌ مان کردند و گفتند گوشی‌هایتان را بدهید. به پدر وحید به عروسم گفتند گوشی‌هایتان را بدهید.»

مادر وحید دامور در مورد روبان آبی نماد دادخواهی گفت: «روزی که من را بازداشت کردند، به من گفتند این چه چیزی است که به دست کرده‌ای؟ گفتم این روبان آبی است که نماد دادخواهی است. همان‌جا با قیچی آن را برید و به من گفت دیگر نزن وگرنه تو را می‌کشم. گفتم بکش. گفت تو را زندان می‌فرستیم، گفتم بفرست. من را از چه می‌ترسانی؟»

وحید دامور متولد خرداد ۱۳۶۸ در روز ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در کرج بر اثر اصابت گلوله جنگی کشته شد.

XS
SM
MD
LG