لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

مال‌باختگان شرکت «رضایت‌خودرو» در قزوین: حق‌مان را می‌خواهیم


راهپیمایی اعتراضی مال‌باختگان شرکت «رضایت خودرو» در قزوین
راهپیمایی اعتراضی مال‌باختگان شرکت «رضایت خودرو» در قزوین

مال‌باختگان شرکت «تعاونی رضایت خودروی طراوت نوین» روز پنجشنبه ۹ آذر برای چندمین بار در قزوین دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند.

بر پایه ویدیوهای منتشر شده، معترضان با راهپیمایی به سوی استانداری قزوین علیه استاندار و مقامات محلی شعار هایی از جمله «استاندار بی‌غیرت، استعفا استعفا» سر دادند.

ماموران حکومتی مجهز به کلاهخود نیز در این ویدیوها مشاهده می‌شوند. این تجمعات اعتراضی تاکنون چندین بار با حمله ماموران حکومت مواجه شده است.

حضور نیروهای حکومتی در تجمع اعتراضی مالباختگان «طراوت خودرو» در قزوین
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

در یکی از ویدیوهای منتشرشده، پس از این که یک مقام نظامی خطاب به معترضان راهپیمایی آنها را ممنوع اعلام می‌کند، معترضان با او مخالفت کرده و می‌گویند که «ما حقمان را می‌خواهیم.»

کارگروه شرکت‌های خودرویی استان قزوین روز ۳۰ آبان اعلام کرد که محمدرضا غفاری، مالک و مدیر بازداشت‌شده شرکت «رضایت خودروی طراوت نوین»، بخشی از دارائی‌های حاصل از جذب سرمایه شاکیان، به مبلغ بیش از هشت هزار میلیارد تومان، را به خارج از کشور منتقل کرده است.

برپایه اطلاعیه شماره ۱۷ این کارگروه، حسابرسی این پرونده که به طلبکارانی از حدود ۲۰ استان کشور مربوط می‌شود حدود هفت ماه طول خواهد کشید.

شرکت پیش‌ فروش خودرو «تعاونی رضایت خودروی طراوت نوین» در شهر تاکستان، استان قزوین، با جذب میلیاردها تومان سرمایه از پنجاه هزار شهروند در حال حاضر به ۳۸ هزار نفر بدهکار بوده و به ارتکاب اختلاسی ۳۰ هزار میلیارد تومانی متهم است.

وبسایت «تجارت نیوز» از این پرونده «کلاه‌برداری» به عنوان «یکی از بزرگترین پرونده‌های قضایی روزهای اخیر» یاد کرده است.

مال‌باختگان این شرکت تاکنون بارها دست به تجمع زده و خواستار بازپس گرفتن سرمایه‌های خود شده‌اند.

XS
SM
MD
LG