لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۷

مذاکرات ایران و آژانس روز پنجشنبه ادامه می یابد


شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران می گوید مذاکرات بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با مقامات تهران، به روز دوم کشیده شد. بازرسان ارشد آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه وارد تهران شدند و مذاکرات خود را آغاز کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران گزارش داد که هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه با مقامات ایرانی «چند دور» مذاکره داشته است.

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، وابسته به سازمان ملل متحد، امیدوار هستند که بر سر نظارت و بازرسی از فعالیت های اتمی ایران به یک توافق برسند.

هیات بازرسان آژانس خواهان بازدید از سایت نظامی پارچین در جنوب تهران است که گمان می رود ایران حدود یک دهه پیش، در آن آزمایش های انفجاری مربوط به تولید تسلیحات اتمی انجام داده است. اما تهران با این بازدید مخالفت می کند و اتهام پاکسازی آثار مربوط به چنین آزمایشی و یا انجام آن را رد می کند.

ایران می گوید فعالیت های اتمی اش، اهدافی صلح آمیز دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایران، و شش قدرت جهانی، یعنی آمریکا، روسیه، چین، آلمان، بریتانیا و فرانسه، ممکن است اواخر ماه ژانویه با هم گفتگو کنند تا به یک توافق بزرگتر سیاسی برسند. آنها آخرین بار در ماه ژوئن با هم مذاکره کردند.
XS
SM
MD
LG