لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

دیدگاه: زمان آن رسیده ترامپ از برجام خارج شود


خبرگزاری رویترز اظهار نظر مایکل ماکوفسکی مقام پیشین وزارت دفاع آمریکا را نقل می کند که گفته است اکنون زمان آنست که دونالد ترامپ از برجام خارج شود.

نویسنده با اشاره به تصمیم چندی پیش رئیس جمهوری آمریکا دایر بر بیرون بردن نیروهای نظامی از سوریه می نویسد چنان اقدامی یعنی واگذاری سوریه به ایران و افزایش حمله های بیشتری با جنگ افزار های شیمیایی علیه مردم. مایکل ماکوفسکی توصیه می کند دولت ترامپ به جای بیرون بردن نیروهای آمریکایی از سوریه ، آمریکا را از برجام بیرون ببرد.

مایکل ماکوفسکی می افزاید برای آمریکا امر مبرم در پی اتحاد روسیه و ایران در سوریه و دستاوردهای آنها در سالهای ۲۰۱۶ -۲۰۱۷ همانا بازپس راندن ایران از مواضع و دستاوردهایش در سوریه است. در چنان صورتی اهرمی در اختیار آقای ترامپ قرار می گیرد که بتواند برجام را اصلاح کند و نقایص آن را بر طرف سازد.

به نوشته او دولت ترامپ باید توسعه موشکهای بالیستیک، بازرسی «هرزمان، هرجا» و محدود کردن غنی سازی اورانیوم با برداشتن ماده «غروب» که به ایران امکان می دهد غنی سازی را پس از گذشتن مدت زمان از سربگیرد مد نظر قرار دهد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.​https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
XS
SM
MD
LG