لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۰

دیدگاه: تهدید ایران باید متوقف شود


رژه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران - آرشیو
رژه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران - آرشیو

یادداشتی در نشریه هیل از بردلی بلکمن، از کارکنان ارشد کاخ سفید در دولت جرج بوش طی سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴

در پی عید پسح و عید پاک، ما به یاد می آوریم که نجات مذاهب غربی در گرو یک اسرائیل مقتدر و یک ایران غیرهسته ای است. پرسش این نیست که آیا ایران سلاح هسته ای خواهد داشت یا نه؛ مساله زمان آن است، مگر آن که متوقف شود. اگر اسرائیل به تنهایی قادر به این کار نباشد، این وظیفه بر عهده آمریکا و متحدان ما است. توافق هسته ای دولت اوباما با ایران به جاه طلبی های هسته ای تهران و حمایت هایش از تروریسم در خاورمیانه و فراسوی آن حیاتی تازه بخشید.

این امر تنها درباره نجات اسرائیل نیست. این مساله ای مربوط به حفظ مذهب و تمدن غربی و مقدس ترین و باارزش ترین اماکن آن است. اسرائیل حافظ و نگهبان نه تنها مقدس ترین اماکن دین یهودیت بلکه مسیحیت است. اسرائیل از این نقاط برای این حفاظت می کند که به آزادی مذهبی در سرزمین یهود احترام می گذارد و به آن باور دارد. اسرائیل همچنین امانت دار یکی از مقدس ترین اماکن مسلمان، قبة الصخره، است.

افراطیون اسلامگرا از جمله رئیس جمهوری ایران خواهان نابودی اسرائیل شده اند. ایران اکنون در حال آماده کردن مقدمات برای عمل به این وعده خود است.

ما نباید به ایران اجازه دهیم به تهدیدهایش علیه اسرائیل و امنیت ما عمل کند. اکنون زمان آن است که کشورهای عرب تصمیم بگیرند کدام طرف هستند. اسرائیل کجراهه ای از صلح در منطقه نیست. اسرائیل راه منتهی به صلح است.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG