لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

تکاپوی جمهوری اسلامی برای تظاهرات ۲۲ بهمن؛ امام جمعه قزوین: کسانی که با عصا راه می‌روند هم بیایند


عابدینی، نماینده خامنه‌ای در قزوین
عابدینی، نماینده خامنه‌ای در قزوین

جمهوری اسلامی ایران در حالی برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده می‌شود که امسال، این برنامه حکومتی به دنبال ماه‌ها اعتراض سراسری و سرکوب معترضان بیش از گذشته چالش‌برانگیز شده است.

امام جمعه قزوین و نماینده علی خامنه‌ای در این شهر گفته حتی کسانی که با عصا راه می‌روند هم باید در این راه‌پیمایی شرکت کنند.

عبدالکریم عابدینی از تمام کسانی که توسط رهبر جمهوری اسلامی «عفو» شدند نیز خواست تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند و نشان دهند که «شایستگی لطف رهبری را داشته‌اند.»

احمد خاتمی، خطیب جمعه تهران نیز تأکیده کرده که این راه‌پیمایی، مانند «یک عمل صالح»، «ثواب نماز جمعه یا اعتکاف یا روزه‌های مستحبی» دارد.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی هم به «آحاد مردم» توصیه کرده که ۲۲ بهمن را «مظهر اتحاد ملی» قلمداد کنند و در آن شرکت کنند.

این درخواست‌ها در حالی مطرح شده است که ایرانیان در شهرهای مختلف جهان برای شرکت در تجمعات اعتراضی آماده می‌شوند.

شاهزاده رضا پهلوی در توییتی از ایرانیان خواست تا «با همبستگی و اتحادی بیش از پیش»، این روز را «به باشکوه‌ترین روز در تقویم انقلاب ملی ایران» تبدیل کنند.

ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد معترضان در ایران نیز در آستانه ۲۲ بهمن، بار دیگر در خیابان‌ها اعتراض خود به سیاست‌های سرکوبگرانه جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهند.

حساب توییتری «۱۵۰۰ تصویر» نیز ویدئوهایی منتشر کرده است که در آن مردم شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند.

از طرفی شماری از خانواده‌های قربانیان جمهوری اسلامی نیز از دیپلمات‌های کشورهای خارجی خواستند تا مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی را تحریم کنند.

هش‌تگ BoycottIRIDay# مرتبط با بایکوت این مراسم حکومتی جمهوری اسلامی نیز در توییتر فراگیر شد.

XS
SM
MD
LG