لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۲

بدرقه آقای بازیگر، داوود رشیدی توسط مردم و هنرمندان تشییع شد


عکسی از مراسم یکشنبه صبح در تهران.
عکسی از مراسم یکشنبه صبح در تهران.

مراسم تشییع پیکر داوود رشیدی، بازیگر سرشناس سینما و تئاتر ایران با حضور مردم و هنرمندان روز یکشنبه در تهران برگزار شد.

علی نصیریان بازیگر سرشناس سینما و تئاتر در این مراسم در سخنان با تجدید از جایگاه رشیدی در تئاتر ایران گفت داوود رشیدی یکی از ستون های استوار تئاتر ایران بود.

وی که به شدت متاثر بود،‌ با اشاره به محل تشییع در تالار وحدت گفت:‌ داوود من هرگز نمی خواستم بیایم به این تالار برای بدرقه تو در سفر آخرت. من میخواستم با تو برای اجرای تئاتر روی این صحنه باشم.

عکس از مراسم از سینما تیکت

یکی دیگر از سخنرانان مراسم تشییع پیکر داوود رشیدی، جمشید مشایخی دیگر بازیگر سرشناس سینمای ایران بود.

وی گفت: داوود استاد من بود... امیدوارم قبل از اینکه کسی از دنیا برود دربارش صحبت کنیم. من و داود با یکدیگر در 8 نمایش و چند کار سینمایی از جمله فیلم های علی حاتمی همکاری کردیم.

مشایخی و نصیریان در بدرقه داوود رشیدی

آقای مشایخی با انتقاد از کم توجهی ها به رشیدی در سالهای اخیر، گفت زمانی که ایشان بیمار بود چرا کسی نپرسید که ایشان کجا بود؟! الان چه نتیجه ای دارد که من از ایشان تعریف کنم؟ خانم برومند در مدت بیماری داود زجر بسیار زیادی را کشید.

داریوش فرهنگ کارگردان هم در مراسم وداع با داوود رشيدى سخنرانی کرد. او هم با انتقاد از عدم تجلیل از این هنرمند در زمان زنده بودن، گفت:‌زمانی که داود رشیدی در قید حیات بود کسی نبود از من بخواهد درباره استادم حرف بزنم.

فرهنگ با اشاره به بازی تئاتر با رشیدی در سال ۱۳۴۷، گفت، همه داود رشیدی را به خاطر بلند نظری‌اش دوست داشتند.. در فیلم ها،دیکتاتور مابانه ولی خوشرو و مهربان بود... او هیچ چیزی را از کسی نمیخواست ولی خیلی چیزها به آدم ها داد.

احترام برومند همسر داود رشیدی هم در این مراسم از همه حاضران تشکر کرد و گفت:‌همه به ما تسلیت گفتند از رییس جمهور تا هنرمندان، اما خاتمی به منزل ما آمدند و پیام بسیار زیبایی دادند و به خاطر اینکه پیامشان جایی چاپ نشد از همین جا از ایشان تشکر کنم.

سپس لیلی رشیدی به روی سن آمد و پیام تسلیت سید محمد خاتمی را قرائت کرد.

XS
SM
MD
LG