لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

آغاز اکران مستند "آی آدمها" از رخشان بنی اعتماد


مستند آی آدمها از رخشان بنی اعتماد
مستند آی آدمها از رخشان بنی اعتماد

5 سال از ساخت "قصه ها"، فیلم اجتماعی رخشان بنی اعتماد، می گذرد و این بار او با یک مستند بازگشته است. مستند ۶۵ دقیقه ای " آی آدمها" با هدف معرفی پروژه احداث یک بیمارستان فوق تخصصی جراحی اطفال ساخته شده است.

بیمارستان "زنجیره امید" در تیر ۱۳۸۶ به کوشش مریم مرعشی تأسیس شد تا برای کودکان زیر ۱۸ سال بی بضاعت خدمات پزشکی و درمانی ارائه دهد. موسسه "زنجیره امید" با موسسه خیریه بین المللی "زنجیره امید" در فرانسه همکاری می کند.

شعار این موسسه ساده است: "بر چهره کودکی اش طرح لبخندی بکشیم" و امیدوار است بتواند با ایجاد زنجیره انسانی این کار را انجام دهد درست همانند مرکز فرانسوی که نامش را از آن گرفته است. موسسه فرانسوی "زنجیره امید" کودکان آفریقایی را برای درمان به فرانسه می آورد، تحت سرپرستی خانواده قرار می دهد تا مراحل درمانشان طی شود و سپس آنها را به زادگاهشان باز می گرداند.

موسسه "زنجیره امید" ایران در وبسایت خود نوشته که از ابتدای فعالیتش تاکنون ۷ هزار کودک را درمان کرده است؛ که از این تعداد ۱۵۰۰ نفر کودکان پناهجوی افغان بوده‌اند.

رخشان بنی اعتماد در توضیح فیلم می گوید "آی آدمها" ستایشی است از انسان و عشق به انسان و تلاش داوطلبانه کسانی که مرهم دردهای جامعه هستند.

مستند "آی آدمها" به شیوه ای هنری تهیه شده و علاوه بر جذب حمایت مالی به موسسه "زنجیره امید" سعی می کند به کسانی که فیلم را می بینند تلنگر بزند و بگوید "آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید ... یک نفر در آب دارد می سپارد جان"

بسیاری از هنرمندان از مستند خانم بنی اعتماد و بیمارستان رنجیره امید حمایت کرده اند از جمله اصغر فرهادی، نرگس آبیار، باران کوثری، حسین پاکدل، سروش صحت، مجتبی میرطهماسب، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، فرهاد اصلانی، رویا نونهالی، حسن فتحی،غلامرضا کاظمی دینان، علیرضا داودنژاد، مهراوه شریفی نیا، آزیتا حاجیان و لیلی گلستان.

موسسه "زنجیره امید" در سه حوزه فوق تخصصی جراحی قلب و ارتوپدی و ترمیمی اطفال به درمان و جراحی کودکان بیمار نیازمند می پردازد.اکران مستند "آی آدمها" روز اول شهریورماه در موزه سینما آغاز شد.

XS
SM
MD
LG