لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

مریم رجوی به فاکس نیوز: دیدار پرزیدنت ترامپ با رهبر کره شمالی رژیم تهران را وحشت زده کرد


مریم رجوی رهبر شورای ملی مقاومت ایران در یک گفتگوی اختصاصی با فاکس نیوز که روز شنبه ۹ تیر پخش شد، گفت ملاقات پرزیدنت ترامپ و «کیم جونگ اون» امواج نگران کننده ای به رژیم تهران فرستاده است.

خانم رجوی گفت: «ملاها با تغییر احتمالی در کره شمالی عمیقاً مخالف و از آن در هراس هستند. زیرا با این تجربه، دیگر توجیهی برای ادامه مماشات با رژیم ایران وجود ندارد».

وی افزود: تا آن روز سرنگونی آنها، ملاها برنامه هسته‌ای شان و سرکوب مردم را متوقف نمی‌کنند.

در این گفتگو، خانم رجوی خواستار توقف فوری «سیاست‌های قدیمی سه دهه گذشته» مبنی بر «مدارا» با رژیم ایران شد و تاکید کرد که اکنون نیاز به تغییر رژیم در ایران است.

فاکس نیوز شورای ملی مقاومت را «بزرگترین گروه ایرانیان مخالف رژیم» که تظاهرات ضد رژیم در ماههای گذشته را سازماندهی کرده، معرفی کرد.

رهبر شورای ملی مقاومت ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت همزمان با تلاش های مردم ایران برای رسیدن به دموکراسی، سیاست مدارا کمک کرده که رژیم ایران در قدرت بماند. تنها راه برای جلوگیری از عواقب ناگوار این سیاست قدیمی مدارا با رژیم ایران، معرفی و به رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران و سرنگونی حکومت استبدادی است.

در روز شنبه شورای ملی مقاومت میزبان نشست بزرگ سالانه خود با عنوان «ایران آزاد» در نزدیکی پاریس بود که به نوشته «بنجامین هال» گزارشگر امور خارجی این شبکه، «بزرگترین تجمع ایرانیان مخالف رژیم» تاکنون بود.

در گردهمایی و تجمع روز شنبه، هزاران نفر از سراسر جهان و از جمله با حضور هیئتی از ایالات متحده شامل نیوت گینگریج رئیس سابق مجلس نمایندگان، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و بیل ریچاردسون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل حضور یافتند.

نیوت گینگریج رئیس سابق مجلس نمایندگان در توئیتر خود نوشت تقریبا ۱۰۰ هزار نفر جمع شدند و خواستار جایگزینی حکومت دیکتاتوری ایران شدند. گردهمایی ایران آزاد چشمگیر و قدرتمند بود. رهبران از سراسر جهان به پاریس آمدند تا آزادی برای مردم ایران را بخواهد.

استفان هارپر نخست وزیر پیشین کانادا از حزب محافظه کار نیز در توئیتی نوشت مفتخرم که برای آزادی و دموکراسی مردم ایران ایستاده ام. درحالیکه رژیم ایران تهدیدی علیه همه ماست، بیشترین ستمکاری این رژیم علیه مردم خود است. آزادی، عزت و عزت نفس ارزش های جهانی هستند.

همچنین فرانسس تاون‌سِند مشاور پیشین امنیت داخلی کاخ سفید در زمان دولت جورج واکر بوش نیز در توئیتی نوشت: مردم ایران یکبار دیگر در این هفته به خیابان ها آمدند تا به دیکتاتوری مذهبی خامنه‌ای پایان دهند. من در پاریس با صدهزار طرفدار آزادی ایران هستم. ما باید از اعتراضات ایران برای دموکراسی و آزادی حمایت کنیم.

او حساب های رئیس جمهوری آمریکا و کاخ سفید را در انتهای توئیت خود ذکر کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG