لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۴

مریم رجوی: سازمان اطلاعاتی و امنیتی جدید در ایران تاسیس شده است


مریم رجوی: سازمان اطلاعاتی و امنیتی جدید در ایران تاسیس شده است
مریم رجوی: سازمان اطلاعاتی و امنیتی جدید در ایران تاسیس شده است

شورای ملی مقاومت اغلب اتهاماتی علیه فعالیت های پنهانی ایران عنوان می کند

رهبر یک گروه اوپوزیسیون ایرانی می گوید جمهوری اسلامی سازمان اطلاعات و امنیت جدیدی برای تحکیم قدرت سپاه پاسداران بوجود آورده است.


مریم رجوی، رییس شورای ملی مقاومت در پاریس، می گوید گروه جدید شاخه ای از سپاه است و مستقیما به آیت الله خامنه ای گزارش خواهد داد.


رجوی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت سازمان جدید هفت آژانس ونیروی موجود، از جمله بسیج و لباس شخصی ها را در هم ترکیب می کند، و هدف آن این است که وزارت اطلاعات را به حاشیه بکشاند.


رجوی گفت گزارش هایی که از ایران می رسد حاکی است تغییرات مورد نظر نگرانی های رهبری نظام را از وفاداری نیروهای امنیتی توانایی آنها برای جلوگیری از نآرامی های ناشی از انتخابات ریاست جمهوری منعکس می کند.


رجوی گفت این تصمیم همچنین دگرگونی بی سابقه ای را برای آنچه او آنرا «تشکیلات اطلاعانی و سرکوبگر رژیم» نامید، نشان می دهد.


خبرگزاری آسوسیتد پرس به نقل از سخنگوی سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل می گوید اتهامات «ادعاهای بی اساس و دروغ گروه کوچکی از تروریست های بین المللی است.»


شورای ملی مقاومت اغلب اتهاماتی علیه فعالیت های پنهانی ایران عنوان می کند.


این گروه در آمریکا یک سازمان تروریستی شناخته می شود، اما در اروپا آزادانه عمل می کند و مدعی است که از حمایت گسترده ای در ایران برخوردار است.

XS
SM
MD
LG