لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۵۶

شهرت رفسنجانی در ميان حاميان اپوزيسيون در خطر است


شهرت رفسنجانی در ميان حاميان اپوزيسيون در خطر است

بيانيه مجلس خبرگان ممکن است عقب نشينی تاکتيکی باشد

بخش اينترنتی روزنامه لس انجلس تايمز، موسوم به Babylon & Beyond زير عنوان"مجلس تحت رهبری رفسنجانی بيانيه ای صادرکرده است که جنبش معترض را به عنوان فتنه تقبيح و محکوم ميکند" می نويسد:

روز سه شنبه، Babylon & Beyond در پی يافتن موضع آيت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در مورد شکاف سياسی جاری در ايران بود.

روز چهارشنبه، مجلس خبرگان، که رياست آن با اوست، ظاهرا بيانيه ای داد که وی را مستقيما در اردوگاه افراد مخالف با جنبش اپوزيسيون قرار ميدهد.

به گزارش ايسنا، خبرگزاری دانشجوئی ايران، بيانيه اين مجلس آخوندها، که شرايط و اوصاف مقام رهبری آيت الله علی خامنه ای را زير نظر دارد، ميگويد حوادث بعد از انتخابات اخير، گرچه خسارت های مادی و معنوی جبران ناپذيری را در سطح ملی و بين المللی به دنبال داشت، اما در مقابل صحنه ای تاريخی نيز برای امتحان مردم و نخبگان فراهم ساخت.

بيانه ميگويد صبر انقلابی مردم ايران و جمهوری اسلامی در ماه دسامبر (دی) پس از آن پايان گرفت که سران فتنه فرصت های متعدد برای توبه و بازگشت به دامن انقلاب را ازدست دادند و با رد شدن در امتحان نهائی ۳۰ دسامبر(۹ دی) از ذهنيت سياسی ايران حذف شدند.

منظوربيانيه ازامتحان نهائی ۳۰ دسامبر (۹ دی) اجتماعات طرفدار دولت است که پس از ناآرامی های مصادف با عاشورا ترتيب داده شد، و منظوراز سران فتنه نيز رهبران اپوزيسيون ايران هستند.

معلوم نيست آيا خود رفسنجانی نيز نامش را به اصطلاح پای اين بيانيه گذاشته است يا نه. ايسنا، آن را بيانيه اجلاس رسمی مجلس خبرگان توصيف ميکند. تمامی احتمالات نشان ميدهد رفسنجانی حتی اگر چنين اقدامی هم کرده باشد مبارزه عليه محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری، وامثال او را کاملا کنار نگذاشته است. گذاشتن نامش بر بيانيه ممکن است يک عقب نشينی تاکتيکی باشد، که به او فرصت ميدهد مقام های پرقدرت خود را حفظ کند تا بتواند در فرصتی ديگر وارد نبرد شود.

اما چنين حرکتی شديدا به شهرت او در ميان حاميان جنبش اپوزيسيون ايران، اصلاح طلبان و ميانه روها در نظام سياسی ايران لطمه ميزند.

بيانيه ميگويد ما به همه دشمنان خارجی و فريب خوردگان داخلی توصيه ميکنيم با مقام رهبری همسو شوند و خود را ازجريانات فتنه انگيزی و منافقانه دور نگاه دارند.

XS
SM
MD
LG