لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

دختر رفسنجانی پدرش را يک عضو جنبش سبز می شناسد


دختر رفسنجانی پدرش را يک عضو جنبش سبز می شناسد
دختر رفسنجانی پدرش را يک عضو جنبش سبز می شناسد

رفسنجانی معتقد است انقلاب مشروطه میتواند تکرار شود

بخش اينترنتی لس آنجلس تايمز، موسوم به Babylon & Beyond، زير عنوان "رفسنجانی، به گفته اين آخوند قدرتمند و دخترش، کماکان می جنگد" می نويسد در باره موضع سياسی آيت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سياستمدار بانفوذ ايرانی که روی حمايت اش از جنبش اپوزيسيون ايران برای تداوم بخشيدن به مبارزه آن عليه نهاد تندرو حساب ميشود، روز چهارشنبه، دو موضوع مهم آشکارشد.

رفسنجانی در بيانيه ای که در سايت فارسی زبان او منعکس شد تاکيد کرد که جمهوری اسلامی کماکان در خطراست، و اين خطر را شبيه به اختلاف جاری ناشی از گزينش مجدد محمود احمدی نژاد به مقام رياست جمهوری با وقايع منجربه انقلاب مشروطه اوايل قرن بيستم دانست، که با سالهائی طولانی از بی ثباتی همراه بود.

او در جلسه ای ازائمه جماعت گفت انقلاب مشروطه ممکن است تکرار شود، واين يک خطر واقعی است. اوگفت خطر دراين است که افرادی معين بنام حمايت از اسلام، انقلاب و دفاع از نظام عليه جمهوری اسلامی توطئه ميکنند.

فائزه هاشمی، دختر رک گوی رفسنجانی، اين شايعه را که پدرش در چارچوب سازشی پنهانی نظراتش را سست کرده است تا جنبش خودخوانده سبز ايران را از بين ببرد، تکذيب کرد.

او در مصاحبه ای با وب سايت فارسی زبان آفتاب نيوز هرگونه سازشی را در شرايط فعلی، بدون توجه به حقوق مردم وآسيب هائی که به آنها وارد شده است، غير ممکن دانست و گفت از همه درخواست ميکنم صبور باشند و اجازه دهند آقای رفسنجانی مطابق روش خود پيش برود. او گفت از آنجا که جنبش سبز و آقای رفسنجانی خواست هائی مشترک دارند می توان وی را نيز يک عضو جنبش سبز مردم ايران شناخت.

پشتيبانی رفسنجانی هنگامی زير سئوال رفت که هفته گذشته يک کميته زير نظراو با صدور بيانيه ای ناآرامی های پس از انتخابات را فتنه خواند که همان واژه مورد استفاده تندروهای نزديک به احمدی نژاد و علی خامنه ای رهبر ارشد است.

دختر رفسنجانی تاکيد برآن دارد که رهبران تندرو کشور، و نه پدرش، عامل دشواری ها هستند. او ميگويد مقامات منکر بحرانی هستند که جمهوری اسلامی پس از گزينش مجدد مورد اختلاف احمدی نژاد در سال گذشته با آن روبروست.

او ميگويد آقای رفسنجانی راههای خروج کشورازبحران را ارائه داده است. اما پيش ازهراقدامی بايد بحران به رسميت شناخته شود.

به گفته او رهبران، حرفا، منکر بحران هستند اما عملکردشان از وجود بحرانی عميق در جامعه حکايت دارد.

او ميگويد مقامات بجای پاسخی منطقی به خواست های مردم، جنبش را به مرتبط بودن با خارجی ها متهم ميکنند. آنها مدام ميگويند معترضين ضد اسلام هستند، ميخواهند رژيم را سرنگون کنند، و از اسرائيل و آمريکا خط ميگيرند. اما خوب ميدانند که اين جنبش نه توسط خارجی ها هدايت ميشود و نه معاند است. اين يک جنبش مردمی و خودجوش است که نمی تواندانحراف های گسترده ازقانون، و تضييع حقوق مردم را تحمل کند.

XS
SM
MD
LG