لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

ابراهیم رئیسی: به خارج وابسته نیستیم و امروز به راحتی نفت صادر می‌کنیم


ابراهیم رئیسی
ابراهیم رئیسی

ابراهیم رییسی در جمع مداحان گفت: «مردم از عملکرد مدیران دولت قبل رضایت ندارند و این افراد نباید در مناصب و عرصه های مدیریتی در دولت سیزدهم به کار گرفته شوند.»


به گزارش خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ابراهیم رییسی با تاکید بر سیاست دولتش برای استفاده حداکثری از نیروهای ارزشی و وفادار به انقلاب تصریح کرد : «ما به خارج وابسته نیستیم و برای پیشرفت کشور به داشته‌ها و ظرفیت‌های خودمان توجه داریم و معتقدیم با تکیه به درون، موجبات رشد اقتصادی را فراهم کرده ایم.»


رییس دولت سیزدهم با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی در شروع به کار دولتش افزود: در کمتر از یکسال، هم تورم را کنترل کردیم، هم قیمت ها را کاهش دادیم.


این سخنان رییسی در جمع مداحان انقلابی در حالی بیان می شود که نرخ دلار عصر دوشنبه در تهران از ۲۸ هزار و صد تومان فراتر رفت. سکه طلا هم به بالاتر از ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.


همچنین گزارش نهادهای رسمی دولتی نشان می دهد، در یکسال گذشته متوسط قیمت مواد خوراکی و مایحتاج اساسی مردم رشدی بالاتر از ۵۰ درصد را تجربه کرده است.
به گزارش مرکز آمار ایران، در این مدت قیمت نان و غلات ۴۸ درصد، قیمت گوشت قرمز و سفید بیش از ۴۷ درصد و لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن نیز بیش از ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته اند.


قیمت انواع خودروهای داخلی نیز تنها در یک هفته گذشته، افزایش ۲۰ تا ۵۰ میلیونی داشته و خرید خودرو به یک آرزو و رویا برای بخش بزرگی از مردم ایران تبدیل شده است.

XS
SM
MD
LG