لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۲۱:۳۵

هفت نفر در تهران به ظن ارتباط با رادیوفردا بازداشت شدند


هفت نفر در تهران به ظن ارتباط با رادیوفردا بازداشت شدند

رسانه های دولتی جمهوری اسلامی از بازداشت هفت نفر به ظن ارتباط با رادیو فردا خبر داده و اعلام کردند برخی از این افراد برای سازمان های جاسوسی آمریکا کار می کنند.

ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی می گوید این هفت نفر به تحریک تظاهرکنندگان در جریان تظاهرات ضد دولتی روز عاشورا در تهران مظنون هستند.

در تظاهرات و درگیری های خشونت بار میان مردم معترض و نیروهای مسلح دولتی روز عاشورا در تهران هشت تن کشته شدند. ایرنا نام بازداشدتشدگان اخیر را اعلام نکرده است.

مدیریت رادیوفردا داشتن هر گونه خبرنگار رسمی و غیررسمی در ایران را رد کرده و در عین حال تأکید کرده است که «صدها هزار نفر از شنوندگان رادیوفردا در ایران بدون آن که خبرنگار باشند یا رابطه استخدامی با این رسانه داشته باشند، از طرق مختلف به رادیوفردا خبررسانی می کنند».

رادیوفردا، بخش فارسی «رادیو اروپای آزاد- رادیو آزادی»، در پراگ، جمهوری چک مستقر است و بودجه آن از سوی دولت آمریکا تأمین می شود.

دستگیری های اخیر در آستانه سی و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از چهره های شاخص جنبش اعتراضی مردمی علیه حکومت در ایران، حامیان خود را به حضور در خیابان ها و ابراز نارضایتی خود در تظاهرات روز ۲۲ بهمن ترغیب کرده اند.

نهادهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی بارها تهدید کرده اند در صورت بروز حرکات اعتراضی، با معترضان به شدت برخورد خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG