لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی‌اس۷۵۲: جهان باید سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد


یکی از تجمع‌های انجمن خانواده قربانیان پرواز پی اس ۷۵۲ هواپیمای اوکراینی در تورنتوی کانادا - آرشیو
یکی از تجمع‌های انجمن خانواده قربانیان پرواز پی اس ۷۵۲ هواپیمای اوکراینی در تورنتوی کانادا - آرشیو

انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ روز دوشنبه ۲۷ فروردین در بیانیه‌ای با اشاره به اقدامات اخیر جمهوری اسلامی در منطقه، از جامعه جهانی خواست سپاه پاسداران را در فرهست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

این انجمن در بیانیه خود تصریح کرد: «لازم است جهان در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ جمهوری اسلامی بایستد، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی بگذارد، در پیگرد حقوقی تمام کسانی که علیه مردم ایران جنایت می‌کنند بکوشد و از جامعه‌ مدنی ایران برای فایق آمدن بر این حکومت حمایت کند.»

نویسندگان بیانیه انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ خاطرنشان کردند: «جنگ‌طلبان جمهوری اسلامی و‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها به بقا و ادامه‌ حکومت خود می‌اندیشند. ماجراجویی‌های نظامی آن‌ها که با شلیک صدها موشک و پهپاد انجام شد به همه نشان داد این حکومت هیچ ارزشی برای جان غیرنظامیان قائل نیست. پرواز پی‌اس ۷۵۲ و صد و هفتاد و‌ هفت مسافر بی‌گناه آن، تمام جوانانی که در خیابان‌ها هدف گلوله قرار گرفتند و زندانی شدند، زنانی که این روزها تحت خشونت و فشار شدید حکومت هستند، بی‌گناهانی که به مسلخ اعدام فرستاده شدند، اهداف اصلی این حکومت جهنمی هستند.»

اعضای این انجمن در بیانیه خود اضافه کردند: «جمهوری اسلامی، ایران و‌ میلیون‌ها ایرانی را در خطر جنگ قرار داده است و هیچ اهمیتی به سلامت و امنیت آن‌ها نمی‌دهد. مردم ایران شایسته‌ زندگی در رفاه و آرامش هستند. در جنگ، بی‌گناهان و غیرنظامیان بیشترین آسیب را می‌بینند و حکومت‌هایی چون جمهوری اسلامی فرصت بیشتری برای سرکوب جامعه‌ی مدنی ایران پیدا می‌کنند.»

آنها در پایان یک بار دیگر تاکید کردند که «ما قاتلین فرزندان ایران را نه فراموش می‌کنیم و‌ نه می‌بخشیم.»

پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، از مبدأ تهران به مقصد کی‌یف در ۱۸ دی ۱۳۹۸ زمانی هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت که جمهوری اسلامی ساعاتی قبل از آن بدون هشدار به خطوط هوایی و بدون مسدود کردن آسمان ایران، در پاسخ به کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا، پادگان عین‌الاسد در عراق را موشک‌باران کرده بود. موشک‌بارانی که به گفته ایالات متحده کوچکترین آسیبی به منافع آمریکا در آن پادگان وارد نکرد.

XS
SM
MD
LG