لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۷

بازنشستگان همزمان با روز تامین اجتماعی در ایران تجمع اعتراضی برپا کردند


جمعی از بازنشستگان همزمان با روز «تامین اجتماعی» در اعتراض به رسیدگی نشدن مطالباتشان مقابل وزارت کار دست به تجمع زدند.

بازنشستگان روز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه در حالی بار دیگر تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند که علی رغم برگزاری چندین تجمع تا کنون مطالباتشان برطرف نشده است.

این تجمعات که از اواخر سال ۹۷ پررنگ‌تر شده،‌ در ماه‌های اخیر نیز ادامه داشته است. شورای بازنشستگان ایران در بیانه‌ای با اعلام این که این تجمع همزمان با روز تامین اجتماعی برگزار شده است، نوشت که «از تامین اجتماعی برای بازنشستگان جز نامی و عنوانی دیگر چه مانده است ؟

درکنار این محرومیت ها ،آمار اختلاس‌های هزاران میلیاردی است که رکورد دار تاریخ شده و در کنار تحریمها ، اقتصاد ویران و شخم خورده ای را روی دست ما بازنشستگان و حقوق بگیران گذاشته است.»

معترضان بازنشسته با شعارهای فریاد فریاد از این همه بیداد، حقوق های نجومی فلاکت عمومی ، زندان و تهدید فعالان را محکوم کردند و خواهان بیمه کار آمد همچنین بازگردندن مدیریت صندوق‌های بازنشستگی به خود بازنشستگان شده اند.

این تجمعات اعتراضی از سوی بازنشستگان اصناف مختلف از جمله فرهنگیان در شرایطی است که پس از گرانی‌های اخیر، آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، در ایران افزایش یافته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG