لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

دیدگاه: مردم ایران خامنه ای را به خاطر تحریمهای فلج کننده مقصر می‌دانند


تجمع اعتراضی در اشتهارد کرج - آرشیو
تجمع اعتراضی در اشتهارد کرج - آرشیو

دیلی اکسپرس چاپ لندن در مقاله ای با عنوان «مردم ایران خامنه ای را به خاطر تحریمهای فلج کننده مقصر میدانند» ضمن پرداختن به ناآرامی های هفته گذشته می نویسد مردم در جریان این تظاهرات، خشم خود را به عملکرد حکومت، فساد گسترده، تورم فلج کننده و بی عدالتی نشان دادند.

این روزنامه از زبان یک برقکار در تهران نقل می کند که به خبرنگار دیلی تلگراف گفته است حکومت تلاش دارد ترامپ را عامل فلاکت مردم قلمداد کند، در حالی که تنها بیت خامنه ای را باید در این باره سرزنش کرد. اقلیتی از افراد در خانه های شاهانه زندگی می کنند و اکثریت عظیم مردم با فقر و فاقه دست به گربانند.

دیلی اکسپرس می افزاید، در واکنش به تظاهرات اعتراض آمیز مردم، حسن روحانی وعده داد دولت او اقتصاد را بسامان سازد و کالاهای مورد نیاز مردم را تامین کند.

با این همه، وی با نکوهش دونالد ترامپ، وی را به خاطر بیرون رفتن از برجام مورد نکوهش قرار داد و در نطق تلویزیونی شرط آغاز مذاکره را کنار نهادن تهدید از سوی آمریکا و دست برداشتن از جنگ روانی علیه مردم ایران قلمداد کرد و گفت تحریم ها کودکان و مردم ایران را هدف گرفته است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG