لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۵۱

پیشاپیش فرارسیدن روز دانشجو، سرعت اینترنت در ایران کاهش یافته و شبکه موبایل مختل شده است


سرعت شبکه اینترنت در ايران به شدت کاهش یافته و حتی برخی خطوط موبایل قطع شده اند

یک روز پیش از فرارسیدن روز دانشجو و پیشاپیش برگزاری تظاهرات اعتراضی که مردم و دانشجویان برای این روز در نظر گرفته اند، سرعت شبکه اینترنت در کشور به شدت کاهش یافته و حتی برخی خطوط موبایل قطع شده اند.

منابع در تهران و برخی شهرهای بزرگ دیگر حاکی است مردم معتقدند مقامات حاکم در تلاش برای جلوگیری از ارسال پیام ها و گزارش های مردمی به شبکه اینترنت و یا اطلاع رسانی تلفنی درباره تظاهرات روز دوشنبه، در شبکه اینترنت و موبایل اختلال ایجاد کرده اند.

جمهوری اسلامی فعالیت خبرنگارهای خارجی در تهران را ممنوع کرده و مجوز فعالیت آنان را از دوشنبه تا چهارشنبه، ۱۶ تا ۱۸ آذر لغو کرده است.

روز دوشنبه، ۱۶ آذر در ایران، به یاد دانشجویان کشته شده در زمان تظاهرات ضدغرب دانشجویان در سال ۱۳۳۲، به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.

انتظار می رود روز دوشنبه، مردم معترض و فعالان سیاسی منتقد نظام جمهوری اسلامی بار دیگر با استفاده از این فرصت، از روز دانشجو برای برگزاری تظاهرات مردمی علیه ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد استفاده کنند.

منتقدان آقای احمدی نژاد می گویند او با حمایت حاکمیت جمهوری اسلامی با تقلبی گسترده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران، بار دیگر بر مسند این مقام قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG