لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

آیا سال ۲۰۱۸ برای ایران حامل انقلاب خواهد بود؟


دختر معترض به حجاب، در مقابل دانشگاه تهران روسری را بر چوب گرفته است
دختر معترض به حجاب، در مقابل دانشگاه تهران روسری را بر چوب گرفته است

یادداشتی در نشنال اینترست از ریموند تنتر و ایوان ساشا شیهن

تحریم های غیر هسته ای جدید آمریکا علیه ایران که وزارت خزانه داری ایالات متحده به تازگی اعلام کرد، نشانگر قصد پرزیدنت ترامپ برای تشدید فشارها بر رژیم از طریق پیگرد قانونی ماجراجویی های تهران ضمن ادامه سخت گیری بر سر عمل تهران به توافق هسته ای است. از این رو صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، و یک شبکه چینی کمک کننده به برنامه نظامی ایران به فهرست تحریم ها افزوده شدند.

برخورد خشن جمهوری اسلامی با معترضان، رژیم را در مقابل دولت ترامپ در موقعیتی حساس قرار داده است. دولت ترامپ اینک تمایل بیشتری به حمایت از حقوق بشر و پشتیبانی از آمال مردم ایران دارد.

اما آیا سال ۲۰۱۸ برای ایران حامل انقلاب خواهد بود؟ شاید! ائتلاف متنوعی از تظاهر کنندگانی که به خیابان ها آمدند این را روشن کرده است که حکومت مذهبی ایران آینده ای ندارد. تمام دیکتاتوری ها سرنگون خواهند شد، زیرا از حمایت عمومی بی بهره اند. با ادامه اعتراضات، اگر تظاهرات سراسری به معنای عدم برخورداری رژیم از حمایت عمومی نیست، پس چه معنایی دارد؟

پرسش این نیست که آیا تغییر رژیم اتفاق خواهد افتاد، بلکه این است که چه موقع اتفاق خواهد افتاد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG