لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

دیدگاه| تلاش ظریف برای حذف صدای مخالفان یادآور شعار «نوار که پا نداره» شد


از شهرهای کوچک مثل آبادان تا شهرهای بزرگ مثل تهران، هر هفته تجمع و اعتراضی برقرار است.
از شهرهای کوچک مثل آبادان تا شهرهای بزرگ مثل تهران، هر هفته تجمع و اعتراضی برقرار است.

یادداشتی در دیلی کالر از پتریک کندی، نماینده پیشین کنگره

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، اخیرا در توئیتی خطاب به «جک دورسی» مدیر توئیتر، گلایه کرد که اگر چه توئیتر از حساب های کاربری وابسته به رژیم ایران پاکسازی شده است، اما بات های واقعی در آلبانی مستقر هستند که بیش از ۲ هزار عضو سازمان مجاهدین خلق را شامل می شوند. گروهی از مجاهدین خلق سال ۲۰۱۶ از اردوگاه های خود در عراق به آلبانی منتقل شدند.

رفتار جمهوری اسلامی یادآور رفتار ارتشبد غلامرضا ازهاری در حکومت پهلوی است که مخالفت گسترده مردم را تکذیب کرده و نوار ضبط صوت توصیف می کرد.

ظریف می خواهد رهبران غرب باور کنند فعالیت جمعیت کثیری در رسانه های اجتماعی در حمایت از آزادی و تغییر رژیم واقعا کار تعداد انگشت شماری مخالف است که معادل امروزی نوار ضبط صوت را با بلندگو به کار گرفته اند.

اما همان طور که «نوار پا نداره»، «رسانه های اجتماعی بات» ندارند.

نیازی نیست ساکن ایران باشید یا به ایران سفر کنید تا ابعاد واقعی، فراگیر و مداوم ناآرامی عمومی و دعوت مشخص مردم به تغییر رژیم را درک کنید. ویدئوهای منتشر شده در رسانه های اجتماعی از اعتراضات سراسری دموکراسی خواهان بی شمار در ایران حکایت دارد.

ظریف می داند که تهدید ناشی از تظاهرات مردمی با دسترسی مردم به رسانه های اجتماعی نسبتا آزاد تقویت خواهد شد.

تا زمانی که جک دورسی و دیگر رهبران صنعت رسانه های اجتماعی به همراه سیاستگذاران غربی درکی واقعی از رژیم ایران داشته باشند، فریب این بازی ها را نمی خورند. تا زمانی که آن ها فریب نخورند، تهران به یقین برای مهار جریان آزاد اطلاعات مشکل خواهد داشت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG