لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

هموند دفتر سیاسی ایران برای انتخابات آزاد: اعتصاب بازاریان ادامه اعتراضات دی ماه است


در حالیکه اعتراض‌ بازاریان تهران و چند شهر بزرگ ایران به نوسانات نرخ ارز و رکود اقتصادی در دومین روز خود ادامه یافت، نازیلا گلستان، هموند دفتر سیاسی شورای ایران برای انتخابات آزاد، این اعتراض ها را ادامه اعتراضات دی ماه سال گذشته دانست.

خانم گلستان روز سه شنبه پنجم تیر در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا با اشاره به تلاش دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی به سرکوب اعتراض‌های بازار، گفت که تدابیر امنیتی موجب پیچیده تر شدن شرایط می‌شود.

او با بیان اینکه کشور سالهاست با معضلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند، گفت که اعتراض‌های بازار را می توان ادامه اعتراض‌های دی ماه سال گذشته خواند چرا که در حکومت‌های توتالیتر اعتراض‌ها معمولا از یک نقطه آغاز شده و به اقشار و بخش‌های دیگر سرایت پیدا می‌کند.

گفت و گو با نازیلا گلستان درباره اعتصاب بازاریان در ایران

خانم گلستان وضعیت اقتصادی ایران را در وضعیت فلاکت خواند و گفت که روند اعتصابها و اعتراض‌ها در ایران، جمهوری اسلامی را به سمت فروپاشی پیش می‌برد.

بازاریان تهران و چند شهر ایران در روزهای دوشنبه و سه شنبه در اعتراض به افزایش شدید نرخ ارز، رکود اقتصادی و گرانی شدید که موجب بی رغبتی مردم به خرید می‌شود، دست به اعتصاب و راهپیمایی زدند.

روز یکشنبه نیز مغازه داران بازار موبایل علاء الدین و چهارسو در تهران در اعتراض به بالارفتن نرخ ارز و نوسان قیمت ها دست از کار کشیدند و تجمع کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG